Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

LIPOLIZA INIEKCYJNA- INTRALIPOTERAPIA

Zastrzyki rozpuszczające tłuszcz

Problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej są bardzo częste. Występują również u osób starających się dbać o linię – przestrzegających diety i aktywnych ruchowo. Okazuje się, że przestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania i uprawianie sportów nie zawsze są skuteczne – w wielu przypadkach istnieją indywidualne skłonności do przybierania na wadze, niezależnie od woli i działań zapobiegawczych. Oporny tłuszcz, który nie poddaje się ani diecie, ani ćwiczeniom fizycznym, potrafi być prawdziwym problemem. Jedynym sposobem na jego usunięcie są profesjonalne medyczne zabiegi.

Likwidacja tkanki tłuszczowej

Intralipoterapia jest to nowa, efektywna technika medycyny estetycznej do redukowania tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna czyli nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej pozwala na eliminację depozytów tłuszczowych bez ingerencji chirurgicznej za pomocą zastrzyków rozpuszczających tłuszcz. Substancja zawarta w zastrzykach powodująca rozpad adipocytów inaczej komórek tłuszczowych. Po podaniu lek z łatwością przenika przez błony komórkowe do ich wnętrza powodując rozerwanie struktury błon i rozpad trójglicerydów. Następnie transportowany jest przez organizm do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalenie ich z organizmu. Tkanka tłuszczowa w ten sposób zostaje na trwale zlikwidowana. Najczęściej stosuje się ją w celu redukcji tkanki tłuszczowej na twarzy – celem usunięcia tak zwanego drugiego podbródka – jak również w innych rejonach ciała, takich jak brzuch, pośladki, uda czy biodra.

W jakich obszarach można wykonywać zabieg lipolizy?

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu – lecytyna. Wykorzystywana jest od ponad 50lat jako lek o właściwościach antycholesterowych i antytrójglicerydowych, jako że substancja ta sprzyja rozpuszczaniu sie cholesterolu w komórkach tłuszczowych. Stosowana była w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Badania naukowe nad mechanizmem usuwania tłuszczu z organizmu wykazały, że lecytyna w specyficzny sposób oddziałowuje na komórki tłuszczowe – adipocyty. Z łatwością przenika przez błony komórkowe do ich wnętrza, a podana w większych ilościach powoduje rozluźnienie struktury błon i w efekcie ich rozerwanie. Po wniknięciu do komórki tłuszczowej wywołuje rozpad nagromadzonych w niej trój glicerydów. Następnie wraz z lipoproteinami jest transportowana do wątroby. Tam następuje ostateczny rozpad tłuszczów i ich wydalenie z organizmu .Zatem usunięcie rozpuszczonego tłuszczu odbywa się za pomocą normalnych procesów fizjologicznych, tzn. układu limfatycznego, krwionośnego i systemu immunologicznego .Należy wspomnieć, że przy owej procedurze struktury skóry : naczynia krwionośne, nerwy nie ulegają uszkodzeniu. Największe efekty modelowania sylwetki osiągane są u pacjentów z nagromadzeniem tłuszczu, który w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych niemożliwy jest do redukcji. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

Jak wygląda zabieg lipolizy?

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w ściśle ustalonej dawce przez lekarza, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana .Przed zabiegiem na wybrane, zaznaczone okolice może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Dzięki zastosowanemu znieczuleniu i używaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Następnie po dezynfekcji skóry, lekarz dokonuje wstrzykiwania preparatu w zaznaczone miejsca bardzo cienką igła. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje. Po zabiegu może pojawić się nawet duży obrzęk i utrzymujące się piekące zaczerwienie lub drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Aplikowany specyfik, powoduje reakcję chemiczną, w wyniku której nadmiar tkanki tłuszczowej zostaje rozpuszczony, poprzez rozkład tłuszczy złożonych na prostsze i metabolicznie usunięty. Skóra po zabiegu pozostaje gładka i jędrna, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje również miejscową likwidację cellulitu. Czas trwania zabiegu waha się od 20-50 minut, a liczba zabiegów koniecznych do przeprowadzenia zależy od grubości tkanki tłuszczowej. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów zaleca się powtarzać zabieg lipolizy w odstępach od dwóch do czterech razy w odstępach 4-6 tygodniowych. Efekty można już zaobserwować po 3 tygodniach od pierwszego zabiegu. Po zabiegu nie tworzą się blizny i inne nieregularności na powierzchni skóry. Na ogół jest to utrata od 2-4 centymetrów w obwodzie, w miejscu podania preparatu.

Przeciwskazania:

Działania uboczne:

Zalecenia pozabiegowe:

Cena zabiegu
Od 400zł