Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

THERMAGE – Lifting nieoperacyjny

Poniżej zamieściliśmy szczegółowe informacje dotyczące wykonywanego w “Bellazone” nieoperacyjnego liftignu Thermage. Jeśli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z zabiegu, prosimy o zapoznanie się z lekturą.

W ofercie naszego Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii znajdą Państwo również inne zabiegi medycyny estetycznej zarówno na ciało, jak i na twarz.

Co to jest THERMAGE ?

Lifting Thermage jest trwałą, nowatorską metodą odmładzania skóry w sposób niechirurgiczny. Jedyna potwierdzona klinicznie procedura Thermacool (posiada certyfikat FDA) polega na zastosowaniu fal radiowych( RF ), które grzeją objętościowo głębsze warstwy skóry do zwiększenia jej napięcia i elastyczności oraz do uzyskania trwałego liftingu bez użycia skalpela. System ten może być zastosowany jedynie przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej. Zabieg jest odpowiedni dla każdego typu skóry. To nieinwazyjny sposób na bezpieczny lifting, skuteczniejszy od liftingu za pomocą sztucznych wypełniaczy, z możliwością wykonania go o każdej porze roku. Stanowi on obecnie alternatywę również dla skalpela!

Stanowi on obecnie alternatywę również dla skalpela!

Thermage to trwały lifting wykorzystujący działanie fal radiowych!

Cofnij czas z THERMAGE?

Z wiekiem skóra traci elastyczność, zmienia się owal twarzy, zanikają poduszeczki tłuszczowe na policzkach i skóra w tych miejscach zapada się. Wpływa na to wiele czynników takich jak grawitacja, zmiany hormonalne, gwałtowna zmiana wagi, ciąża, ale tylko niektóre z nich jesteśmy w stanie kontrolować. Zabieg Thermage pozwala cofnąć czas dla naszej skóry, przywraca jej napięcie i uzdrawia kolagen. Efektem zabiegu jest mini lifting, podniesienie powiek, odmłodzenie skóry szyi i dekoltu, złagodzenie owalu twarzy, poprawa napięcia skóry na brzuchu i ramionach.

THERMAGE jako radiofrekwencja jednobiegunowa, a inne systemy RF

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych terminów w odniesieniu do fal radiowych jednobiegunowych jest Thermage, ale tylko jedno urządzenie emitujące jednobiegunowe RF jestThermagem. Inne firmy bardziej świadomie nadużywają określonej terminologii, chwytliwego z punktu widzenia marketingu, świadomie wprowadzają zainteresowanych pacjentów w błąd. Thermage to nazwa zastrzeżona dla producenta produkującego urzadzenie emitujące fale radiowe o wysokiej częstotliwości ( ponad 6 MHz ) i określonej technologii ich emisji do skóry. Zabieg Thermage wykonuje się urządzeniami Thermacool TC lub Thermacool NXT, który wykorzystuje unikalny sposób emisji termogennych jednobiegunowych fal radiowych o wysokiej częstotliwości z jednoczesnym chłodzeniem powierzchownych warstw skóry. Podgrzanie skóry na głębokość kilku milimetrów ( średnio 3 – 4mm do temperatury 55- 60 stop.C ) przy jednoczesnym zabezpieczeniu naskórka przed oparzeniem technologia thermage zapoczątkowuje w skórze serię z łożonych przemian tkanki łącznej, dając największy efekt naciągnięcia wiotkiej skóry z dostępnych technik RF.

Inne urządzenia generujące fale radiowe jednobiegunowe wykorzystują fale o mniejszej częstotliwości, a więc o mniejszym efekcie termogennym na skórę, nieskomplikowany system powierzchownego chłodzenia oparty na wykorzystaniu żelu, co daje płytszą penetrację i gorszą tolerancję ciepła oraz nierównomierna emisje fal radiowych, co daje niejednolite podgrzanie skóry. Dlatego te zabiegi wykonuje się w seriach im powtarza często w celu uzyskania dobrych efektów.

Zaznaczę także możliwość dostępności do radiofrekwencji dwubiegunowych, których penetracja fal radiowych jest zdecydowanie płytsza od radiofrekwencji jednobiegunowej.

THERMAGE technologia na najwyższym poziomie

Thermage to jedyne urządzenie, w którym wykorzystano energię monopolarnych, pojemnościowo sprzężonych fal radiowych ( RF ). Opatentowana technologia umożliwia głębokie, równomierne nagrzewanie objętościowe, którego nie można uzyskać przy zastosowaniu innych systemów. Zabiegi z użyciem innych technologii RF, czy urządzeń wykorzystujących źródło światła, obejmują wyłącznie powierzchowne warstwy skóry, podczas gdy Thermage dociera głęboko do skóry właściwej i tkanki podskórnej. Dzięki unikalnemu profilowi nagrzewania każdej końcówki zabiegowej, energia fal radiowych może wniknąć na różną głębokość w skórę i tkankę podskórną, wiążąc istniejące włókna kolagenowe i pobudzając produkcje nowych.

Zatem Thermage to najwyższej jakości rozwiązanie do bezoperacyjnych zabiegów napinania i konturowania skóry.

Na czym polega unikalność zabiegu THERMAGE?

Metoda Thermage została wynaleziona w 1995 r. przez Edwarda W. Knowltona. Przez kolejne lata była udoskonalana, aby w 2002 otrzymać certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA w celu poprawy napięcia skóry twarzy, szyi i ciała. Generator Thermacool emituje fale radiowe o wysokiej częstotliwości ( ponad 6 Mhz ), co oznacza, że pole elektryczne indukowane takimi falami radiowymi RF generuje drgania cząsteczek z tą samą częstotliwością, a drgania generują ciepło w tkance. Fale radiowe dostarczane są do skóry przez zaawansowaną technologicznie elektrodę, tzw. ThermaTip, w sposób jednobiegunowy, a unikalność zabiegu Thermage tkwi przede wszystkim w tej końcówce i sposobie dostarczania energii do skóry. Żadne inne urządzenie operujące jednobiegunowymi falami radiowymi nie stosuje podobnej technologii, tzn. wolumetrycznego ogrzania skóry. Wolumetryczna technologia polega na podgrzaniu skóry w kształcie walca o polu powierzchni elektrody czynnej (przeciętnie 3cm2 ) z największą i jednolitą koncentracja ciepła w środkowych warstwach skóry pod elektrodą, przy jednoczesnym chłodzeniu naskórka. Z dostępnych technologii RF, Thermage podgrzewa skórę najgłębiej. Pojedyncze wyładowanie impulsu przekazywanego przez ThermaTip ma trzy składowe:

Do chłodzenia tkanki wykorzystywany jest środek kriogeniczny, który aplikowany jest na skórę w formie sprayu. W celu szczelnego przylegania elektrody czynnej do naskórka i jednolitej penetracji energii wykorzystuje się płyn kontaktowy.

Zasady działania

W czasie starzenia się skóry włókna kolagenowe zmieniają swoją strukturę co manifestuje się utratą elastyczności, wiotkością, pojawieniem się nadmiaru skóry, zmarszczek, zmianami owalu twarzy.

Spowodowane jest to zmniejszeniem ilości włókien kolagenowych, zmianami ich struktury ( kolagen jest rozciągnięty i poskręcany ), a także zmniejszeniem aktywnych fibroblastów ( komórek tkanki łącznej odpowiedzialnej za produkcję włókien elastyny i kolagenu ).

Thermage to nowatorski zabieg, który ma zadanie powstrzymać proces starzenia skóry, a także poprawić to co zostało z biegiem lat zniszczone. Jest oparty na opatentowanej amerykańskiej technologii - capacitive radiofrequency – CRF zwanej Thermacool.

Urządzenie Thermacool używa specjalnej końcówki zabiegowej zwanej ThermaTip, która dostarcza kontrolowaną ilość energii RF - fale radiowe i polega na objętościowym nagrzewaniu skóry i tkanki podskórnej z pomocą tych fal radiowych. Za każdym dotknięciem skóry, system Therma Tip ogrzewa dużą ilość kolagenu. W głębszych warstwach skóry i w obrębie tkanki położonej poniżej, podczas gdy powierzchnia skóry jest w tym czasie chroniona przez chłodzenie, głębokie równomierne grzanie powoduje natychmiastową kontrakcję struktur położonych głębiej w skórze, zagęszczając i ujędrniając ją poprzez denaturację kolagenu tzn. uszkodzony kolagen podlega degradacji, a produkty jego rozpadu stymulują produkcję nowego kolagenu. Fale radiowe działają na naturalne mechanizmy organizmu prowadząc do całkowitej przebudowy struktury skóry wywołując jej silne i trwałe odmłodzenie. Proces odmładzania skóry jest dwuetapowy:

A zatem Thermage przyczyniając się do przemian struktury kolagenu na „młodszą” wygładza i napina skórę, czyniąc ją tym samym odmłodzoną.

Ogromną zaletą technologii Thermacool w porównaniu z innymi aparatami wykorzystującymi radiofrekwencję jest zastosowanie objętościowego podgrzewania w trzech wymiarach co pozwala na oddziaływanie na głębsze warstwy skóry.

Zalety tej metody - powody, dla których warto zaufać technologii THERMAGE:

Jakich odczuć może spodziewać się pacjent podczas zabiegu?

Przy każdym dotknięciu końcówką zabiegową ThermaTip pacjent odczuwa krótkie, głębokie uczucie ciepła. Oznacza to, iż kolagen osiąga odpowiedni poziom temperatury. Lekarz kontroluje ilość dostarczonej energii, aby wypośrodkować pomiędzy dawką zapewniającą najlepszy rezultat, a komfortem zabiegu. Dodatkowo, aby zapewnić komfort końcówka ThermaTip jest chłodzona przed, w trakcie i po ogrzaniu, aby obniżyć temperaturę skóry pacjenta.

Obszary najskuteczniejszego stosowania:

Efekty zabiegu THERMAGE to:

Wygładzona, bardziej napięta i młodziej wyglądająca TWARZ:

Jeżeli uznałaś, że nie wyglądasz już na tak młoda, na jaką się czujesz, jest sposób, aby cofnąć czas. Dzięki zabiegowi THERMAGE FACE można uzyskać naturalnie wyglądającą młodsza twarz bez zabiegu chirurgicznego, zastrzyków i okresu rekonwalescencji.

Efekty dla twarzy:

Początkowo
2 miesiące po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu
Początkowo
7 miesięcy po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu
Początkowo
natychmiast po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu
Początkowo
4 miesięcy po leczeniu
Początkowo
7 miesięcy po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu
Początkowo
9 miesięcy po leczeniu
Początkowo
8 miesięcy po leczeniu
Początkowo
2 miesięcy po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu

Lifting dla zmęczonych OCZU:

Zabieg THERMAGE EYE jest jedynym zabiegiem, który pomaga wygładzić i napiąć skórę wokół oczu, zmniejszyć zmarszczki i obwisanie powiek bez ingerencji chirurgicznej- bez szwów, bez sińców pod oczami i bez obrzęków charakterystycznych dla liftingów inwazyjnych.

Efekty dla oczu:

Przed Thermage
15 miesięcy po leczeniu
Przed Thermage
10 miesięcy po leczeniu
Początkowo
Miesiąc po leczeniu
Początkowo
2 miesiące po leczeniu
Początkowo
2 miesiące po leczeniu
Przed Thermage
3 miesiące po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu
Początkowo
6 miesięcy po leczeniu

Mocniejsze, jędrniejsze i lepiej ukształtowane CIAŁO

Zabieg THERMAGE może być stosowany z wieloma innymi zabiegami estetycznymi. Połączenie zabiegu fotoodmładzania IPL oraz zabiegu Thermage jest wspaniałym sposobem na uzyskanie jędrnej i gładszej skóry dłoni oraz na wyeliminowanie nieestetycznych , starczych plam.

Efekty dla ciała:

Przed Thermage
6 miesięcy po leczeniu
Przed Thermage
3 miesiące po leczeniu
Przed Thermage
10 miesięcy po leczeniu
Przed Thermage
6 miesięcy po leczeniu
Przed Thermage
3 miesiące po leczeniu
Przed Thermage
6 miesięcy po leczeniu
Przed Thermage
6 miesięcy po leczeniu
Początkowo
Natychmiast po leczeniu
Początkowo
Natychmiast po leczeniu
Początkowo
3 miesiące po leczeniu
Początkowo
15 tygodni po leczeniu
Początkowo
4 miesiące po leczeniu
Przed Thermage
6 miesięcy po leczeniu
Przed Thermage
6 miesięcy po leczeniu
Przed Thermage
6 miesięcy po leczeniu

Czy jestem dobrą kandydatką do zabiegu THERMAGE?

Pytania i odpowiedzi

Jak długo trwa zabieg?

Procedura Thermage może trwać od 30 minut do2 godzin, zależnie od rozmiaru powierzchni zabiegowej i stopnia zniszczenia skóry. Należy doliczyć czas wymagany do przygotowania zabiegu.

Ile zabiegów jest potrzebnych?

W większości przypadków wykonywany jest tylko jeden zabieg, aby osiągnąć efekt zamierzony.

Jakich odczuć po zabiegu może spodziewać się pacjent?

Natychmiast po przeprowadzonym zabiegu systemem Thermage, pacjent może odczuwać napięcie skóry, która staje się gładsza i młodsza. Z czasem zauważa się większe efekty.

Kiedy efekty będą widoczne?

Opublikowane badania kliniczne przez firmę Thermage pokazują, że dająca się zmierzyć poprawa napięcia skóry pojawia się natychmiast po zabiegu, a potem stopniowo stabilizuje poprzez okres 2 – 6 miesięcy po pojedynczym zabiegu. Jednakże wielu pacjentów obserwowało zmianę już wcześniej.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg Thermage powoduje natychmiastowe napięcie struktury kolagenu, a następnie dalsze zmiany w miarę upływu czasu .Procedura Thermage zapewnia długo trwały efekt, poparty badaniami klinicznymi, które oceniają , iż utrzymuje się on co najmniej 5 lat. Jednakże na trwałość uzyskanych efektów wpływ ma wiek pacjenta, kondycja skóry i styl życia jaki prowadzi po zabiegu.

Jak powinnam się przygotować do zabiegu?

Procedura Thermage nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Zaraz po zabiegu można wrócić do normalnych aktywności życiowych.

Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu Thermage skóra może być lekko zaróżowiona, jednakże pacjent od razu odczuwa napięcie skóry tzw. efekt liftingu. Skóra jest delikatniejsza. Nie ma żadnych przeciwskazań do nałożenia makijażu. Rezultaty zabiegu Thermage są delikatne, wyglądają naturalnie i nie wymagają okresu rekonwalescencji, który ma miejsce w przypadku zabiegu chirurgicznego.

Po jakim czasie będzie można powrócić do normalnej aktywności?

Po zabiegu nie jest konieczne specjalne postępowanie i większość pacjentów powraca do swojej normalnej aktywności natychmiast po zabiegu.

Czy procedura Thermage jest bezpieczna?

Thermage jest bezpieczną, jedyną potwierdzoną badaniami klinicznymi, nieinwazyjną procedurą ze współczynnikiem bezpieczeństwa sięgajacym 99,8%.

Procedura ta osiągnęła bardzo dobry wynik bezpieczeństwa. Przy przeprowadzonych szacunkowo ponad 500 000 zabiegów na świecie odsetek efektów ubocznych wynosi mniej niz 0,3%.

Najczęściej pojawiające się efekty uboczne to zmiany takie jak opuchnięcie czy zaczerwienie na obszarze lub wokół obszaru zabiegowego. Efekty te znikają w ciągu kilku dni po zabiegu.

Przeciwskazania do zabiegu

Cena zabiegu
Od 3500zł