Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

LIPOSUKCJA Nutacyjna N.I.L

Liposukcja Nutacyjna N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture) w chirurgii plastycznej tworzy nowy etap w technikach liposukcji wibracyjnej będąc jednocześnie precyzyjną, skuteczną, bezbolesną i małoinwazyjną metodą oddsysania tkanki tłuszczowej.

W Klinice Bellazone jako nieliczni w Polsce – stosujemy najnowszy i najwyższy z modeli systemów Liposukcji N.I.L. – Eva SP6 wyposażony w najbardziej zaawansowaną technologicznie głowicę EVAMATIC 5 – której premiera miała miejsce wiosną 2017r.

Co to jest nutacja?

Skutek: wibracja INFRADŹWIĘKOWA o częstotliwości mniejszej niż 20 Hz stymuluje włókna nienocyceptywne (nieprzenoszące sygnałów bólu), co utrudnia przewodzenie bodźców bólowych oraz powoduje wydzielanie endorfin (teoria „tamy” w modulacji bólu-ang. gate control theory )

Czym jest liposukcja N.I.L.?

Liposukcja N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), inaczej zwana nutacyjną, jest najbardziej innowacyjną metodą usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej. Urządzenie do wykonywania tego zabiegu zostało opatentowane przez belgijską firmę Euromi, a dzięki podłączonym do aparatury specjalnym kaniulom poruszającym się w wielu płaszczyznach (3D) za pomocą sprężonego powietrza, możliwe jest bardzo precyzyjne, a zarazem nieinwazyjne usunięcie aż do 4l tkanki tłuszczowej podczas jednej sesji zabiegowej. Zabieg wykonywany jest za pomocą cienkiej kaniuli generującej infradźwięki, które powodują naturalne wydzielanie przez organizm endorfin, czyli hormonów szczęścia. To z kolei zapewnia, że zarówno podczas, jak również po zabiegu nie jest odczuwany ból (następuje naturalne znieczulenie).

Zalety liposukcji N.I.L.

Dla kogo jest liposukcja N.I.L.?

Zabieg przeznaczony jest dla każdej osoby, która marzy o smukłej sylwetce. Pozwala na nadanie pożądanych proporcji ciała, redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie sylwetki. Jest to idealna alternatywa dla Pacjentów, którym nie przynoszą efektów dieta, ćwiczenia oraz inne zabiegi małoinwazyjne. Kolejną zaletą tego zabiegu jest możliwość reimplantacji odessanej tkanki i możliwość przeszczepienia w inny obszar na ciele.

Dr A.Rebelo
przed
po
Dr S. Houyoux
przed
6 miesięcy po pierwszej liposukcji
Dr S. Houyoux
przed
po 6 miesiącach
przed
po
przed
po
Dr H. Mekle
przed
po
Dr. Hossam Tahseen
przed
po
Dr H. Mekle
przed
po
Dr H. Mekle
przed
po
Dr H. Mekle
przed
po
Dr A.Rebelo
przed
po
przed
Dr S. Houyoux
po 8 dniach
przed
Dr M. Safar
po
przed
po
przed
po
Dr H. Mekle
przed
po
Dr H. Mekle
przed
po

W jakich obszarach można wykonać zabieg Liposukcji N.I.L.?

Zabieg można wykonać w następujących obszarach:

Przygotowanie do zabiegu liposukcji – Endermologia Alliance LPG

Liposukcja nie stanowi metody odchudzania czy też redukcji masy ciała. Jest to idealne rozwiązanie dla osób mających problem ograniczony do danych okolic anatomicznych – tzw. otyłość miejscowa. Najlepsze rezultaty uzyskujemy u pacjentów z elastyczną skórą. Ale nie znaczy to że pacjenci z wiotką skórą nie mogą się poddać zabiegowi liposukcji N.I.L.

W przypadkach gdy nadmiernemu otłuszczeniu towarzyszy wiotkość i/lub uszkodzenie skóry w postaci blizn, rozstępów liposukcję łączymy (poprzedzamy) z innymi zabiegami, takimi jak np.: terapie radiofrekwencją Exilis Elite BTL wraz z wykorzystaniem komórek macierzystych osocza (PRP). Zaś przed zabiegiem liposukcji każdy pacjent musi być przygotowany tzn. obszar zabiegowy poddany terapii Endermologii Aliance LPG czyli lipomasażowi. Endermologie® Alliance oddziałuje w trzech wymiarach na ciało:

  • Redukuje miejscowo zlokalizowaną i oporną tkankę tłuszczową
  • Wygładza cellulit
  • Ujędrnia skórę stymulując produkcję naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego

Najnowsze techniki zabiegowe Endermologii Alliance poprzedzające zabieg powodują polepszenie spoistości tkanek oraz poprawę stanu zwłóknień. Z kolei w okresie pooperacyjnym – przyspieszają gojenie tkanek, minimalizują obrzęki oraz sprzyjają likwidacji zasinień.  Wykonanie pierwszego zabiegu możliwe jest już 3 dni po liposukcji. Zalecana jest częstotliwość 3x na tydzień.

Możliwe też jest wykonanie masaży manualnych zamiast Endermologii Alliance LPG.

Na czym polega zabieg ?

Zabieg polega na wprowadzeniu końcówki kaniuli odsysającej w unikalny ruch 3D – jest to tak zwany nutacyjny ruch, który powoduje mniejszy ucisk mechaniczny zarówno na tkankę tłuszczową jak i na najbliższe tkanki wewnętrzne. Dzięki tym ruchom kaniuli tkanka tłuszczowa jest rozbijana i odsysana. Dodatkowo, bardzo istotnym faktem dla wielu pacjentów jest to, iż poprzez ruchy w niskiej częstotliwości - które w znieczuleniu miejscowym są prawie nieodczuwalne.

Kaniula w ruchach nutacyjnych

Metoda N.I.L w przeciwieństwie do standardowej liposukcji mechanicznej nie uszkadza odsysanej tkanki tłuszczowej umożliwiając tym samym jej ponowne wszczepienie.

Sam zabieg poprzedzony jest konsultacją chirurgiczną, w której lekarz oceni wszystkie wskazania i przeciwskazania do zabiegu a sam pacjent uzyska niezbędne informacje na temat procesu oraz możliwych efektów.

Przed wykonaniem liposukcji nutacyjnej NIL obszar poddawany terapii jest znieczulany miejscowo - nie musimy stosować znieczulenia ogólnego co jest ogromnym plusem tej metody. Znieczulona miejscowo skóra jest nacinana w celu wykonania otworków o dł. 3mm. Następnie poprzez metalową kaniulę (tępo zakończona rurka) podawany jest płyn znieczulający tkankę tłuszczową co zapewnia komfort podczas zabiegu i minimalizuje ryzyko zasinień po operacji. Po 30 minutach od podania znieczulenia rozpoczyna się właściwy zabieg odessania tkanki tłuszczowej. W trakcie 1 zabiegu odsysane jest średnio od 1000-1500 ml tkanki tłuszczowej. Maksymalna ilość to 4 litry. Procedura zajmuje około 2-3 godzin ( w zależności od ilości odsysanej tkanki/obszaru poddawanego zabiegowi). Pierwsze efekty liposukcji zauważalne są po upływie kilku- do kilkunastu dni, na ostateczne trzeba poczekać dwa do sześciu miesięcy (czas ten zależny jest głównie od rozległości zabiegu).

Po zabiegu miejsca nacięć zaopatrywane są szwami chirurgicznymi i zakładane są opatrunki. Obszar poddany liposukcji wymaga stosowania ubrania uciskowego lub specjalnego pasa elastycznego – co jest niezbędne do wygojenia miejsc po pobranej tkance tłuszczowej.

Zalety liposukcji N.I.L.

Liposukcja N.I.L. jest zdecydowanie mniej inwazyjnym zabiegiem w porównaniu do tradycyjnej metody. Przed zabiegiem wykonywane jest znieczulenie miejscowe, po czym przez niewielkie kilkumilimetrowe nacięcie skórne wprowadzana jest kaniula. Podczas jej ruchów wytwarzane są infradźwięki, które dodatkowo minimalizują odczucia bólowe wpływając na komfort całego zabiegu. Dodatkowo aparatura ma wbudowane czujniki, które gdy natrafią na tkankę inną niż tłuszczowa automatycznie się wyłącza, co powoduje zdecydowanie na zmniejszenie ilości zasinień i obrzęków pozabiegowych.

Jakie są zalety Liposukcji N.I.L.?

Jak przebiega okres rekonwalescencji?

Po zabiegu w miejscu nacięć zakładane są szwy , które należy zdjąć po około 7 dniach. Przez około 48-72h miejsca objęte odsysaniem mogą być nieco tkliwe i obrzęknięte, natomiast stosunkowo szybko ustępują. Przez 24 godziny na dobę przez 7 dni obowiązkowe jest noszenie specjalnego ubrania uciskowego, po tym okresie tylko w ciągu dnia przez kolejne 10-14 dni w celu całkowitego wygojenia.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent ubierany zostaje w specjalnie dobrane ubranie uciskowe, które musi być noszone przez 24h/dobę przez 7 dni a następnie w ciągu dnia przez kolejne 10–14 dni co jest dużym warunkiem powodzenia tejże metody.

Liposukcja w przypadku znacznej nadwagi daje satysfakcjonujące efekty po zastosowaniu kilku sesji.

Kiedy należy spodziewać się efektów?

W pierwszych dniach po zabiegu efekt może nie być widoczny ze względu na możliwość wystąpienia ewentualnej opuchlizny i procesu gojenia się tkanek. Najlepiej efekt jest oceniać po ich pełnym wygojeniu, czyli po około 45 dniach od zabiegu. Pamiętać należy o najważniejszym: nie jest to metoda odchudzania, a jedynie redukcja tkanki tłuszczowej, dlatego aby uzyskać jak najlepsze efekty po zabiegu należy stosować się do diety, wypijać co najmniej 2l wody dziennie i uprawiać choć minimalną aktywność fizyczną (np. spacery, nordic walking).

Przeciwskazania do zabiegu :

Jak się przygotować do zabiegu ?

Przed zabiegiem zawsze wymagana jest konsultacja lekarska, na której zostanie określona powierzchnia do zabiegu oraz trudność jego wykonania. Dodatkowo niezbędne jest wykonanie badań laboratoryjnych (nie wcześniej niż 7 dni przed planowaną datą zabiegu):

Dodatkowo przed zabiegiem Pacjent powinien przez co najmniej 6 godzin pozostawać na czczo, a na 10 dni przed planowym terminem zabiegu odstawić wszelkie leki zaburzające krzepliwość krwi (np. aspiryna).

W celu zapewnienia maksimum bezpieczeństwa wymagane są:

Co po zabiegu ?

Konsultacja kontrolna i zdjęcie szwów (w przypadku użycia szwów niewchłanialnych) odbywa się po 7 dniach. Do tego czasu nasz personel medyczny jak i recepcja pozostaje z pacjentem w czynnym kontakcie telefonicznym.

Obszary poddane liposukcji są w pierwszych 48-72 h tkliwe, obrzęknięte i mogą występować w nich zasinienia a nawet krwiaki. W miarę upływu czasu objawy te zmniejszają swoje nasilenie.

Blizny po zabiegu są bardzo niewielkie i po 4-6 miesiącach z reguły stają się niewidoczne.

Ostateczny efekt redukcji objętości odessanej tkanki tłuszczowej możliwy jest do oceny po około 45 dniach – tj. po ustąpieniu obrzęku i pełnym wygojeniu tkanek. Należy zawsze pamiętać iż mimo że zabieg daje widoczne i mierzalne efekty – nie jest to metoda odchudzania. Warunek utrzymania szczupłej i pożądanej sylwetki to zdrowy styl życia – dieta i aktywność fizyczna.


Ważne !

Liposukcja nie stanowi metody odchudzania czy też redukcji masy ciała. Jest to idealne rozwiązanie dla osób mających problem ograniczony do danych okolic anatomicznych – tzw. otyłość miejscowa. Najlepsze rezultaty uzyskujemy u pacjentów z elastyczną skórą.

Efekt liposukcji jest trwały – odessana tkanka nie zregeneruje się a w obszarze odessanej tkanki tłuszczowej nie będzie już odkładał się jej nadmiar – co nie zabezpiecza przed wzrostem wagi lecz jedynie zapewnia utrzymanie osiągniętych proporcji.

Dlaczego warto wykonać Liposukcję N.I.L.

Cena zabiegu
Od 2500zł