Medycyna estetyczna
- nowości w Bellazone
Zachęcamy do zapoznania się z nowościami dostępnymi w naszym Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone. Polecamy także inne zabiegi medycyny estetycznej dostępne w naszej ofercie, takie jak nieoperacyjny lifting twarzy thermage czy usuwanie żylaków laserem.
Kriolipoliza jest nową, ale sprawdzoną już technologią nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Jest metodą trwale niszczącą komórki tłuszczowe, która może być porównywana z tradycyjnymi zabiegami liposukcji. Świetnie sprawdza się w procesie leczenia pacjentów z dużą otyłością. Dzięki kriolipolizie można pozbyć się komórek tłuszczowych bez użycia skalpela, nawet w miejscach dotąd niedostępnych dla chirurgii plastycznej.
Kriolipoliza to nieinwazyjny medyczny system mający zastosowanie do:
- leczenia dużej otyłości
- redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania ciała
Otyłość a leczenie
Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej może doprowadzić do nie tylko do pogorszenia wyglądu, ale i obniżenia wydolności fizycznej człowieka. Może być również przyczyną różnego rodzaju schorzeń.
Nadmiar tkanki tłuszczowej może być zlokalizowany w różnych częściach ciała, takich jak np. uda, pośladki, brzuch, kolana, plecy, twarz czy ramiona. Może powodować nieestetyczny wygląd przez formowanie się cellulitu. Nadmiar tłuszczu w organizmie związany jest także z istotnie zwiększonym ryzykiem zdrowotnym. Dlatego potrzebujemy skutecznej metody pozwalającej na kontrolę lub pozbycie się nadmiaru tłuszczu z organizmu.
Liposukcja jest procedurą wchodzącą w zakres chirurgii kosmetycznej. Jej zadaniem jest wyszczuplanie i zmienianie kształtów określonych obszarów ciała poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zwykle wykonywana jest przez chirurgów plastycznych lub dermatologów za pomocą specjalistycznych narzędzi chirurgicznych przeznaczonych do liposukcji. Stanowi ona inwazyjną metodę usuwania podskórnej tkanki tłuszczowej.
Skutki uboczne
Warto pamiętać o tym, że zabieg liposukcji niesie ze sobą duże ryzyko powikłań (mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne, a nawet komplikacje ze skutkiem śmiertelnym).
Przejściowe skutki uboczne to:
- obrzęk
- bolesne zasinienie
- ból
- drętwienie
- ograniczenie ruchomości
- reakcje alergiczne
Zabieg liposukcji jest dość kosztowny. Zalecamy więc Państwu zapoznanie się z najnowszymi technologiami pozwalającymi usuwać podskórną tkankę tłuszczową, takimi jak mezoterapia bezigłowa, lipoliza laserowa oraz zastosowanie skupionych fal ultradźwiękowych o wysokiej intensywności wraz z radiofrekwencją - Exilis.
Inne nieinwazyjne metody usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej to:
- leki
- tabletki odchudzające
- regularne ćwiczenia
- kontrola diety
- kombinacje tych metod
Wadą wyżej wymienionych metod jest ich mała skuteczność a czasami brak możliwości ich zastosowania. Kiedy na przykład dana osoba jest po urazie lub jest chora nie może wybrać metody regularnych ćwiczeń. Podobnie, kiedy tabletki odchudzające czy zewnętrznie stosowane leki powodują alergię lub skutki niepożądane. Co więcej, stosując fizykalne czy systemowe podejście do utraty wagi nie można pozbyć się tkanki tłuszczowej z wybranego rejonu ciała.
Procedura chłodząca z zastosowaniem KRIOLIPOLIZY różni się zasadniczo od innych, nieinwazyjnych lub tych o niewielkim stopniu inwazyjności i procedur, dlatego została uznana za najskuteczniejszą metodę redukcji tkanki tłuszczowej.
Tę nową, rewolucyjną metodę likwidacji tłuszczu szybko uznano za istotny postęp w walce z redukcją tkanki tłuszczowej. KRIOLIPOLIZA to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób będących na diecie i regularnie ćwiczących, a mimo to wciąż niemogących pozbyć się nadmiaru tłuszczu z określonych obszarów ciała. Jeśli chodzi o zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w obszarach o jej dużej zawartości jak brzuch, boki i plecy (utrata tkanki tłuszczowej znad bioder, po obu stronach talii) KRIOLIPOLIZA może dać zdumiewające rezultaty.
Dla kogo jest zabieg KRIOLIPOLIZY?
Kriolipoliza świetnie sprawdza się podczas leczenia pacjentów z dużą otyłością. Działanie aparatu KRYOLIPO opiera się na kontrolowanym zamrażaniu komórek tłuszczowych i ich rozpadzie pod wpływem odpowiedniej temperatury. System KRYOLIPO został opracowany z myślą o pacjentach, którzy mają trudności z pozbyciem się fałd tłuszczu na brzuchu, biodrach czy udach.
Na czym polega zabieg KRIOLIPOLIZY?
Mechanizm Kriolipolizy jest oparty na chłodzeniu tkanek tłuszczowych tak, by spowodować ich rozpad (lipolizę). Zabieg polega na przyłożeniu specjalnego urządzenia do wybranej części ciała, która ma ulec wysmukleniu. Następnie urządzenie zasysa tkankę i dokonuje jej ochłodzenia. Rezultatem wykonanego zabiegu jest redukcja komórek tłuszczowych. Na skutek mrożenia doprowadzamy do ich rozpadu, następnie naturalnie usuwane są przez krew i limfę.
W procesie KRIOLIPOLIZY wprowadzamy do tkanki tłuszczowej zimno (a inaczej, pobiera ciepło z tkanki tłuszczowej) w sposób selektywny i kontrolowany. Aby osiągnąć zamierzony cel rozpadu komórek tłuszczowych stosujemy temperaturę od -5 do -10 °C.
Efekty zastosowania systemu KRYOLIPO
Przy zachowaniu zdrowego stylu życia utrata komórek tłuszczowych jest trwała, podobnie jak w przypadku tradycyjnej liposukcji. Efekt nie jest natychmiastowy, gdyż proces usuwania przez organizm uszkodzonych komórek trwa wiele tygodni. Po ok. dwóch miesiącach można zauważyć spadek tkanki tłuszczowej o 22-28 procent. W przeliczeniu na obwód ciała oznacza to 1-1,5 cm mniej.
Ile zabiegów jest potrzebnych?
Zabieg przeprowadzany jest podczas kilku sesji (1-3) w zależności od obszaru zabiegowego oraz wielkości depozytów tłuszczowych. Czas trwania zabiegu zależy od grubości warstwy tłuszczowej: jeden obszar 30-60 minut. Zalecany odstęp między kolejnymi zabiegami: 6-8 tygodni.
Co pacjent czuje podczas zabiegu?
Zabieg nie jest bolesny. Pacjenci mogą odczuwać lekkie napięcie w okolicy miejsca, które jest poddawane działaniu próżni, a także będą intensywnie odczuwać zimno (głównie na początku).
Odczucia po zabiegu
Zazwyczaj po zabiegu pojawiają się takie objawy, jak zaczerwienienie i drętwienie (zaburzenie wrażliwości) obszarów ciała poddanych zabiegowi. Stan ten może się utrzymywać do kilku godzin po sesji. Wyjątkowo: niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność z uwzględnieniem ograniczenia intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres od 7 do 10 dni.
W jakich obszarach wykonywany jest zabieg KRYOLIPO?
Zabieg kriolipolizy jest wskazany szczególnie w przypadku komórek tłuszczowych, które występują miejscowo (tzw. oponki, "bryczesy"). Zabieg ten przeznaczony jest dla pacjentów chcących zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej skoncentrowanej w okolicach brzucha, na zewnętrznych stronach ud oraz dolnej części pleców.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- zaburzenia wątrobowe
- zaburzenia nerek
- miejscowe stany zapalne, rany
- miejscowe zaburzenia krążenia
- ostra pokrzywka z zimna
- cukrzyca
- wszczepiony rozrusznik serca
- ciąża, karmienie piersią
- choroba Raynaud
- krioglobulinemia
- hipoproteinemia zimnych aglutynin
- choroby nowotworowe
- choroby krwi
- osoby w podeszłym wieku, dzieci, osoby szczupłe lub nietolerujące krioterapii
Zalety metody KRYOLIPO:
- bezpieczna, nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej
- efekty widoczne już po pierwszym zastosowaniu
- nieinwazyjna metoda dostępna dla wszystkich, którzy chcą zmniejszyć tkankę tłuszczową w obrębie: brzucha, ud, bioder, pośladków
- brak hospitalizacji
- bez bólu, bez znieczulenia
- bardzo krótki czas zabiegu
- bez okresu rekonwalescencji