Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

DARSONWALIZACJA

Jest to zabieg, w którym wykorzystuje się działanie prądów wielkiej częstotliwości czyli prądów d’Arsonvala (stąd nazwa darsonwalizacja). Jego działanie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a to z kolei poprawia ukrwienie skóry i sprawia, że jest ona lepiej odżywiona. Darsonwalizacje stosuje się również w celu dezynfekcji skóry (szczególnie trądzikowej) oraz przy wzmożonym łojotoku (zmniejsza czynności wydzielnicze gruczołów łojowych). Działanie tych prądów wykorzystywane jest najczęściej po zabiegach intensywnie oczyszczających lub po nakłuciach skóry.

DLA KOGO POLECANY JEST ZABIEG DARSONWALIZACJI?

Zabieg polecany jest szczególnie osobom posiadającym cerę tłustą i trądzikową oraz tym, którzy borykają się z problemem wzmożonego łojotoku nie tylko na twarzy, ale także na skórze głowy i plecach.

WSKAZANIA :

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Do zabiegu darsonwalizacji wykorzystuje się aparat wytwarzający prąd o wysokiej częstotliwości i wysokim napięciu ale małym natężeniu. Do powierzchni zabiegowej przykłada się elektrodę zakończoną tak zwaną pelotą, przez którą przepływa prąd. Pelota w kontakcie ze skórą powoduje iskrzenie, a to z kolei wytwarza ciepło docierające do tkanek. Dzięki niemu poprawia się ukrwienie skóry, jej metabolizm i odżywienie. Natomiast w obszarze peloty wytwarza się ozon, który działa dezynfekująco i bakteriobójczo. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGU

Darsonwalizacja jest wykonywana najczęściej jako uzupełnienie innych zabiegów ale może stanowić również samodzielny zabieg wykonywany 2-3 razy w tygodniu.

EFEKTY:

PRZECIWWSKAZANIA :

Cena zabiegu
20zł