Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

SONOFOREZA

Sonoforeza to zabieg pielęgnacyjny, w którym za pomocą ultradźwięków (fal akustycznych) wprowadzane są w głębsze warstwy naskórka substancje aktywne (lecznicze i kosmetyczne). Składniki te dobierane są odpowiednio do potrzeb i defektów skóry pacjenta. Ponadto sonoforeza powoduję mikromasaż skóry, a to z kolei poprawia ukrwienie naskórka i regenerację tkanek. Dlatego zabieg ten zwany jest także masażem ultradźwiękowym. Wytwarzane przez ultradźwięki ciepło przenika w głąb tkanki powodując odprężenie skóry i mięśni. Towarzyszy temu delikatny masaż poprawiający przepływ krwi i limfy, a także metabolizm i regenerację komórek. Zabieg jest bezpieczny i przyjemny.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST TEN ZABIEG?

Sonoforeza przeznaczona jest dla osób, których kondycja skóry jest niezadowalająca, która wymaga odżywienia i regeneracji ale także dla osób borykających się z problemami cery suchej i wrażliwej, z rozszerzonymi naczynkami, przebarwieniami, oznakami starzenia się skóry a także z trądzikiem (zarówno pospolitym, jak i różowatym).

WSKAZANIA:

NA CZYM POLEGA SONOFOREZA?

Do zabiegu wykorzystuje się aparat wytwarzający ultradźwięki (fale akustyczne). Dzięki nim możliwy jest transport substancji aktywnych (leczniczych lub kosmetycznych) w głąb skóry. Ultradźwięki powodują wytwarzanie ciepła, które przenika do tkanek, a to z kolei pobudza przepływ krwi i limfy oraz przyspiesza metabolizm komórek. Sonoforeza zwana jest masażem ultradźwiękowym, który powoduje odprężenie skóry i mięśni.

CZĘSTOTLIWOŚĆ

Sonoforeza może stanowić dopełnienie innych zabiegów bądź może być wykonana w serii 6-12 zabiegów 1-2 razy w tygodniu, a całe serie powinno się powtarzać co 3 miesiące.

EFEKTY SONOFOREZY:

PRZECIWWSKAZANIA :

Cena zabiegu
Od 70zł