Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

REGENERIS czyli OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

REGENERIS

REGENERIS czyli osocze bogato płytkowe ( platelet - rich –plasma ) to prawdziwie rewolucyjny trend w medycynie estetycznej! Plazma bogato płytkowa, która zawiera czynniki wzrostu ,uzyskana z krwi pacjenta tworzy indywidualny ELIKSIR MŁODOŚCI. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu pobudzają komórki skóry do regeneracji, co sprawia, że odzyskuje ona młodzieńczą witalność, staje się gładsza, bardziej elastyczna, widocznie młodsza.

Podawanie REGENERIS w zmarszczki uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia. Proces starzenia się naszej skóry związany jest, bowiem ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszona zdolnością regeneracji. REGENERIS jest produktem w 100% biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry możliwa jest dzięki tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej ( ACR – Autologous Cellular Regeneration ) czyli regeneracji komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych. Technologia ta wykorzystywana jest od ponad 10 lat w chirurgii plastycznej, ortopedii, kardiologii, okulistyce i stomatologii. Stosowana szczególnie w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej i gojeniu tkanek przyzębia. Była i jest powszechnie stosowana w leczeniu ciężkich oparzeń. Od trzech lat stosowana jest również w medycynie estetycznej. Zabieg przeznaczony jest w szczególności dla pacjentów, których skóra wymaga rewitalizacji ( zazwyczaj po 40 roku życia ) oraz tych, którzy nie życzą sobie wstrzykiwania produktów nie- biokompatybilnych, a także dla uczulonych na inne produkty.

W jakich obszarach można wykonywać zabieg REGENERIS:

Jak wygląda zabieg REGENERIS:

Zabieg z użyciem REGENERIS przeprowadzony w gabinecie to proces dość szybki i prosty. W pierwszej fazie lekarz pobiera niewielką ilość krwi ( 6-18ml ) do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. Krew pobierana jest próżniowo, tj.za pomocą specjalnego zestawu z Igłą motylkową – lekarz nie ma bezpośredniego kontaktu z krwią. W ciągu 5 minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Osocze jest zagęszczane2-4 krotnie, w efekcie otrzymujemy 3-4 ml osocza. Do probówek, tuż przed wykonaniem zabiegu, należy dodać specjalny odczynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. W ten sposób uzyskujemy osocze bogato płytkowe, które następnie staje się bazą do wykonania zabiegu.

REGENERIS można wstrzykiwać do skóry na różne sposoby. Z zastosowaniem klasycznych technik mezoterapii, bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Jeden z zestawów zawiera również specjalną maskę komórkową, która znajduje zastosowanie w regeneracji skóry twarzy po zabiegach medycyny estetycznej, jak peelingi, mikrodermabrazja czy laser.

Mechanizm działania osocza bogato płytkowego:

Wstrzykując Regeneris – PRP w skórę, przyspieszamy proces gojenia i odbudowy tkanki. Reakcją na proces starzenia jest szereg działań regenerujących. Kaskada gojenia, obserwowana w przypadku każdego uszkodzenia skóry, wskazuje, że określone składniki osocza krwi, takie jak trombocyty i leukocyty, odgrywają istotna rolę we wszystkich fazach regeneracji tkanki. Leukocyty i aktywowane płytki krwi zaczynają wydzielać białka sygnalizacyjne (chemokiny ),które stymulują migrację makrofagów z tkanki łącznej. Makrofagi mają za zadanie „oczyścić” teren, co umożliwia rozpoczęcie procesu odbudowy tkanki. Aktywowane trombocyty uwalniają trombinę, która przekształca fibrynogen ( obecny w osoczu w postaci dwóch łańcuchów ) w fibrynę. Indukują przez to migrację i proliferację mezenchymalnych komórek macierzystych. W następstwie tego procesu, komórki te zaczynają przybierać cechy komórek funkcjonalnych. Leukocyty produkują również czynnik wzrostu ( VEGF ), który indukuje proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych ( angiogeneza ). Cząsteczki adhezyjne, polipeptydy, witaminy jak również oligoelementy obecne w osoczu, odgrywają niebagatelną rolę w procesie migracji i różnicowania mezenchymalnych komórek macierzystych. Cząsteczki te są niezbędnego wspomagania procesów metabolicznych w tych komórkach. Techologia oparta o REGENERIS daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, a przy tym jest absolutnie naturalna i biokompatybilna Twoim ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

REGENERIS przeznaczony jest dla pacjentów:

Efekty działania REGENERIS:

REGENERIS pobudza komórki własnego organizmu do regeneracji i rekonstrukcji tkanek, dając komórkom naszej skóry sygnał do odnowy i rewitalizacji.

Przeciwskazania:

Zalety REGENERIS:

Jest doskonałą alternatywą – potwierdzoną naukowo – dla sztucznych wypełniaczy. REGENERIS jest najnowszym osiągnięciem biotechnologii, a jego innowacyjność wynika z wykorzystania naturalnych czynników – otrzymanych z komórek własnego organizmu.

Cena zabiegu
Od 400zł