Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

OZONOTERAPIA

CZYM JEST OZONOTERAPIA?


Tlen to pierwiastek niezbędny do funkcjonowania każdej komórki naszego ciała. Krew, układ krążenia i układ oddechowy współpracują na rzecz dobrego dotlenienia wszystkich tkanek, a my sami możemy je wspomagać przez codzienną aktywność fizyczną. Jednakże w różnych chorobach dochodzi do niedostatecznego utlenowania organizmu. Ozon przychodzi tu z pomocą.

Terapia ozonem medycznym to intensywna regeneracja i leczenie komórek, tkanek i organów wewnętrznych organizmu człowieka. Ozon medyczny oddziałuje bezpośrednio na krew, dlatego znacząco poprawia pracę narządów w organizmie człowieka, które zaczynają funkcjonować o wiele sprawniej. Po terapii ozonem medycznym organizm jest wydajniejszy, odczuwalna jest poprawa stanu zdrowia i samopoczucia.


JAK DZIAŁA OZONOTERAPIA?

ZASTOSOWANIE OZONOTERAPII:

CHOROBY INFEKCYJNE:

CHOROBY ZWIĄZANE Z ZABURZENIEM UKŁADU KRĄŻENIA POD POSTACIĄ MIKRO- I MAKROANGIOPATII:

CHOROBY AUTOIMMUNIZACYJNE:

CHOROBY OKULISTYCZNE:

CHOROBY SKÓRNE:

CHOROBY UKŁADU RUCHU:

OPARZENIA

CHOROBY NOWOTWOROWE JAKO TERAPIA WSPOMAGAJĄCA, W TYM WSPIERAJĄCA REGENERACJĘ PO ZABIEGACH CHEMIO- I RADIOTERAPII

ALERGIE

PRZECIWWSKAZANIA DO OZONOTERAPII:

Terapia ozonowa jest metodą bezpieczną, ale w przypadku chorób układowych zawsze lekarz prowadzący terapię powinien wziąć pod uwagę stan kliniczny pacjenta. Są też choroby, które mogą ograniczać wykonanie zabiegów ozonoterapii, a niekiedy nawet je wykluczyć. Należą do nich:

AUTOHEMOTRANSFUZJA

Metoda polega na pobraniu z żyły pacjenta krwi w ilości 100 – 200 ml do specjalnej, sterylnej, jednorazowej butelki próżniowej zawierającej konserwant zapobiegający krzepnięciu krwi w butelce. Następnie przy pomocy aparatu medycznego powstaje mieszanina ozonowo – tlenowa. Naozonowana krew żylna jest z powrotem podana pacjentowi. Zabieg odbywa się w obiegu zamkniętym, a wszystkie elementy służące do zabiegu są jednorazowego użytku.

Czas trwania terapii: 30 minut

Przygotowanie: Metoda wymaga dobrego nawodnienia organizmu.