Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

OPERACJA OBRZEZANIA

Obrzezanie to zabieg chirurgiczny, który najczęściej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (przewodowym) w ramach chirurgii jednego dnia. Procedura polega na częściowym lub całkowitym usunięciu napletka, czyli fałdu skórno-śluzówkowego pokrywającego żołądź prącia. U dorosłych mężczyzn, szeroki pierścień ujścia umożliwia jego odprowadzanie (zsuwanie), co całkowicie odsłania żołądź.

Obrzezanie jest uznawane za zabieg bezpieczny, obarczony niskim ryzykiem powikłań. Cała procedura trwa zazwyczaj około godziny, a pacjent może wrócić do domu tego samego dnia.

Najczęstszym wskazaniem medycznym do obrzezania jest stulejka. Zabieg rozważa się również w przypadku:

Obrzezanie może wiązać się z całkowitym bądź częściowym usunięciem napletka i jest wykonywane w jednej z czterech znanych technik:

Wybór odpowiedniej techniki zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz wskazań medycznych.

Przebieg zabiegu

Zabieg obrzezania przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, najczęściej przy użyciu znieczulenia przewodowego prącia. Pacjent pozostaje przytomny podczas resekcji napletka. W trakcie obrzezania cięcie może być prowadzone blisko żołędzi (technika low and tight), co sprawia, że blizna pooperacyjna jest niewidoczna, lub daleko od niej (high and tight). Rana pooperacyjna goi się zazwyczaj w ciągu około dwóch tygodni.

Po resekcji napletka skóra prącia jest zszywana, a rana zamykana za pomocą szwów wchłanialnych. Opatrunek pooperacyjny zakłada się zwykle na kilka dni po zabiegu. Po zabiegu prącie może być obrzęknięte, co ustępuje po kilku-kilkunastu dniach. Ból zazwyczaj ma umiarkowane nasilenie i można go złagodzić standardowymi środkami przeciwbólowymi.

Zalecenia po zabiegu

Po obrzezaniu lekarz może zalecić stosowanie leków przeciwbólowych oraz przestrzeganie kilku zasad dotyczących higieny i aktywności fizycznej. Należy unikać aktywności seksualnej, masturbacji przez około 4 tygodnie oraz gorących kąpieli i intensywnego wysiłku fizycznego. Rekomenduje się przemywanie rany kilka razy dziennie oraz stosowanie maści nawilżających i antybakteryjnych i rygorystycznie przestrzegać zasad higieny.

Pacjent powinien ściśle stosować się do wszystkich zaleceń lekarskich oraz zgłaszać się na zaplanowane wizyty kontrolne, które zazwyczaj odbywają się kilka dni po operacji. Dzięki odpowiedniej opiece pooperacyjnej możliwe jest szybkie i bezproblemowe gojenie ran oraz minimalizacja ryzyka powikłań.

Cena zabiegu
2400zł