Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

NNM Lipo Kontour – mezoterapia bezigłowa - leczenie cellulitu

Co to jest mezoterapia bezigłowa NNM Lipo Kontour?

NNM TM LIPO KONTOUR - BEZIGŁOWA MEZOTERAPIA (NO-NEEDLE MESOTHERAPYTM) – to nowatorski, bezinwazyjny medyczny system do rozpuszczania tkanki tłuszczowej (redukcja tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki), zwalczania cellulitu (redukcja cellulitu, ujędrnienia, poprawa jakości skóry), redukcji zmarszczek (odmładzanie skóry, redukcja zmarszczek, poprawa elastyczności skóry), wybielania skóry (rozjaśnianie skóry, redukcja przebarwień) i liftingu skóry (poprawa elastyczności i jędrności skóry).

System jest nowością na skalę światową i alternatywą wobec standardowej mezoterapii.

Cofnij czas z NNM Lipo Kontour – innowacyjność tej mezoterapii bezigłowej

Klasyczna mezoterapia jest popularną i skuteczną metodą leczenia cellulitu, redukcji zmarszczek i rozpuszczania tkanki tłuszczowej w wielu krajach świata, a zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy dermatologów poprzez wstrzykiwanie za pomocą igieł specjalnych „koktajli” do warstw podskórnych.

Innowacyjna technologia stworzona przez firmę BTL jest natomiast całkowicie bezbolesna, odbywa się bez użycia igieł, nie powoduje obrzęków ani żadnych skutków ubocznych. Jest to metoda w której, po raz pierwszy na świecie zastosowano proces AquaphoresisTM. Tkanka pacjentki jest stymulowana laserowo, a następnie przepływają przez nią specjalnie zaprojektowane impulsy elektryczne, które otwierają akwaporyny komórek tkanki podskórnej. Do tkanki podskórnej dostarczane są płynne substancje aktywne za pomocą specjalnego aplikatora, który jednocześnie zamyka obwód prądów. Kolejne fazy zabiegu to tonizacja mięśni i stymulacja limfatyczna.

Dodatkową korzyścią związaną z tą nowatorską metodą jest poprawa metabolizmu skóry, poprawa mikrokrążenia, zwiększenie utlenowania tkanek oraz lepsze nawilżenie skóry.

Bezigłowa Mezoterapia NNM™ jest nowoczesną alternatywą dla klasycznej mezoterapii. Metoda NNM™ wykorzystuje specjalne impulsy elektryczne zaprojektowane w celu łagodzenia przekrwienia tkanki. Metoda NNM™ bazuje na nowej technice, zwanej Aquaforezą™, w której technologia laserowa i specjalne impulsy elektryczne pomagają reaktywować w tkankach specyficzne procesy fizjologiczne, mające wpływ na rozwój cellulitu. Procesy te obejmują mikrocyrkulację, drenaż limfatyczny i polepszenia krążenia.

Zalety zabiegu mezoterapii bezigłowej NNM™ Lipo Kontour

Proces Aquaforezy™ wykorzystuje synergiczny efekt:

Zalety urządzenia NNM™ Lipo Kontour:

Rodzaje terapii:

Urządzenie NNM™ Lipo Kontour to nieinwazyjny medyczny system mający wszechstronne zastosowanie w medycynie estetycznej do:

Jaki jest przebieg zabiegu:

Skóra posiada szereg „wejść”, które pozwalają na przenikanie pewnych substancji w głąb ( pory, mieszki włosowe oraz gruczoły potowe i łojowe ). Jednak wejścia te są nierównomiernie rozłożone na powierzchni skóry i zbyt małe, aby umożliwić wchłanianie substancji o działaniu miejscowym.

Pierwszym etapem zabiegu jest naświetlanie danego obszaru skóry laserem biostymulacyjnym. Jest to przygotowanie skóry do dalszego etapu – wprowadzenia substancji aktywnych. Podczas tego zabiegu, na skórę pacjentki podawany jest żel zawierający substancje aktywne oraz mający właściwości przewodzące impulsy elektryczne. To właśnie te impulsy elektryczne rozszerzają i umożliwiają transport substancji aktywnych w głąb skóry. Składniki substancji aktywnych mają silne działanie przeciwutleniające, odżywiające, regenerujące i nawilżające warstwę mezodermalną skóry. Podczas wprowadzania substancji aktywnych stosuje się odpowiednie ruchy stosowne do rodzaju terapii. Impulsy elektryczne wywołują drenaż limfatyczny, usuwając w tym samym toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii. Impulsy te także poprawiają przepływ krwi, co ma znaczenie dla odpowiedniego odżywienia skóry.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa zależności od terapii od 30 do 60 minut. Parametry terapii dostosowuje się płynnie do progu odczuwania pacjentki, a intensywność terapii można regulować tak, aby pacjentka nie odczuwała dyskomfortu. Aquaforeza™ jest metoda bardzo przyjazną dla pacjentek i nie odczuwają one żadnego dyskomfortu podczas zabiegów.

Ile zabiegów należy wykonać?

Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty konieczne jest przeprowadzenie serii 8-10 zabiegów ( od 2 do 3 zabiegów w tygodniu ). Pierwsze efekty można już zaobserwować po 5-6 zabiegach. Jednak w głównej mierze zależy to od kondycji skóry i stopnia nasilenia zmian. Efekty mezoterapii bezigłowej NNM™ Lipo Kontour są znakomite i długotrwałe.

Leczenie cellulitu

Ponad 80% dorosłych kobiet doświadcza problemów z cellulitem. Występowanie cellulitu, widocznego pod postacią nierówności skórnych na udach, pośladkach i brzuchu ma niewielki związek z prowadzonym trybem życia, gdyż nawet osoby regularnie uprawiające sport nie są zabezpieczone przed tym problemem. Cellulit jest przypadłością, która częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Nie wiadomo dokładnie dlaczego, jakkolwiek skóra kobiet jest cieńsza, orientacja ułożonych w niej włókien kolagenu i elastyny jest inna, a ważną rolę odgrywają też zmiany hormonalne. Terapia antycellulitowa NNM™ Lipo Kontour to zabieg bazujący na wyciągach kofeinowych, niwelujący przerośnięte komórki tłuszczowe. Dzięki specjalnej technologii laserowej oraz impulsom elektrycznym skutecznie reaktywuje w tkankach specyficzne procesy fizjologiczne mające wpływ na rozwój cellulitu. Procesy te obejmują mikrocyrkulację, drenaż limfatyczny i polepszenie przepływu krwi. Specjalnie opracowane środki o działaniu miejscowym zmieszane z przewodzącym żelem tworzą substancje aktywne o silnym działaniu nawilżającym, przeciwutleniającym i stymulującym metabolizm. Aquaforeza sprawia, że substancje te są równomiernir rozprowadzone wleczonych tkankach. Po zabiegu widoczna jest likwidacja cellulitu oraz wymodelowanie sylwetki.

Obszary zastosowanie terapii - leczenie celluitu NNM™ LIPO KONTOUR:

Efekty leczenia cellulitu

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem urządzenia NNM™ LIPO Kontour:

 1. Przeciwwskazania w elektroterapii:

  • Aktywny proces gruźliczy,
  • Alergia na roztwory zastosowane do zwilżania gąbkowych osłon elektrod,
  • Aplikacja w okolicach serca i oczu,
  • Nieuzasadniona stymulacja, w celu wywołania „efektu placebo”,
  • Pacjent ze stymulatorem rytmu serca - rozrusznik serca,
  • Choroby sercowo-naczyniowe,
  • Implanty ślimakowe,
  • Metalowe implanty i nowotwory złośliwe na ścieżce przepływu prądu,
  • Zmiany skórne i zapalenia,
  • Krwawienia,
  • Menstruacja
  • Choroby nowotworowe,
  • Zaburzenia czucia (względne KI) w miejscu zamocowania elektrody,
  • Zespoły psychopatologiczne i zespoły psychoorganiczne,
  • Stwardnienie rozsiane,
  • Ciąża,
  • Zapalenia żył i dróg limfatycznych,
  • Nadczynność tarczycy,
  • Niedoczynność tarczycy,
  • Epilepsja.


 2. Przeciwwskazania w laseroterapii:

  • Aplikacja w okolicach oczu – możliwość bezpośredniego oddziaływania promieniowania na oko i uszkodzenia siatkówki,
  • Menstruacja,
  • Choroby nowotworowe,
  • Laserowanie nowotworów złośliwych i zmian potencjalnie złośliwych,
  • Laserowanie u Pacjentów z implantami ślimakowymi,
  • Laserowanie gruczołów wydzielania wewnętrznego,
  • Pacjenci w stanach gorączkowych,
  • Trybów impulsowych nie należy stosować w przypadku osób z padaczką w wywiadzie,
  • Ciąża,
  • Nadmierne oczekiwania wobec efektów zabiegu.

Technologia udowodniona naukowo

Głębokość penetracji osiągana przy pomocy BTL NNM™ Lipo Kontour została zweryfikowana poprzez uniwersyteckie studia oparte na radioizotopowej limfografii. Aktywne substancje zostały zmieszane z 99 mTc, a zabiegi były wykonywane za pomocą standardowego protokołu NNM™. Obecność izotopu we krwi była wykrywana w systemie limfatycznym w czasie mniejszym niż 20 minut i była widoczna do 24 godzin. Rozmieszczenie substancji było o wiele bardziej wyrównane w porównaniu do klasycznych igłowych metod. Zdjęcia zostały zrobione przy pomocy skanera Gamma Planar z kolimatorem bezpośrednio po zabiegu, 1, 2 i 24 godziny po zabiegu. To pierwsze studium naukowe w pełni dokumentujące nieinwazyjną penetrację mezodermalną. Badania były prowadzone w prestiżowym Szpitalu Morskim w Buenos Aires (Argentyna) pod dyrekcją doktora Alberto Croci z fundacji Salvadora Nieto - organizacji poświęcającej się studiom i badaniom nad patologiami limfatycznymi.