Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

LIPOLIZA LASEROWA

Lipoliza laserowa to najlepsza alternatywa dla klasycznej liposukcji. Dzięki wysokiej mocy i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa zaliczany jest do najszybszych i najbezpieczniejszych medycznych systemów laserowych, umożliwia zlikwidowanie znacznej ilości tłuszczu podczas zabiegu. Zabieg daje rewelacyjne efekty w modelowaniu sylwetki.

Laser Fotona Spectro Sp to nowatorska i bezpieczna metoda stworzona specjalnie na usuwanie tkanki tłuszczowej poprzez selektywne działanie promieniowania laserowego na komórki tłuszczowe. W szybki sposób pozwala pozbyć się niechcianych centymetrów, których nie można pozbyć się dietą czy ćwiczeniami fizycznymi. Lipoliza laserowa daje doskonałe modelowanie sylwetki, poprawiając jednocześnie jędrność skóry. Laser dodatkowo ma własności obkurczające włókna kolagenowe, co powoduje efekt ściągnięcia i napięcia tkanki podskórnej po zabiegu. Na pełne efekty trzeba czekać od 3 do 6 miesięcy. Zabieg jest metodą małoinwazyjną i bezpieczną. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które boją się poważnej interwencji chirurgicznej. Lipoliza laserowa nie wymaga znieczulenia ogólnego ani hospitalizacji. Powrót do normalnego trybu życia możliwy jest już po 2-3 dniach od zabiegu.

W naszym centrum używamy lasera Nd: YAG lasera neodymowo – jagowego firmy Fotona Spectro SP o długości fali świetlnej 1064nm. Jest to najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na światowych rynkach, dzięki czemu może niszczyć naczynia o dużej średnicy głęboko schowane pod skórą. Jednocześnie, dzięki homogenicznej penetracji, ma on bardzo szerokie spectrum zastosowania oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek. Raporty kliniczne potwierdzają: a) długość fali lasera Nd:YAG związana z wytworzeniem największej objętości termicznej w tkance podskórnej i niewielkim prawdopodobieństwem wywołania uszkodzeń w sąsiadującej skórze właściwej; b) dzięki impulsowemu trybowi działania lasera Nd:YAG ( QCW ) posiada znacząco większą zdolność koagulowania naczyń krwionośnych w porównaniu z laserami diodowymi działającymi w trybie fali ciągłej ( CW ). Zatem Laser Fotona Spectro SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku.

Lipoliza laserowa a liposukcja

Liposukcja jest jedną z najpowszechniejszych procedur w chirurgii kosmetycznej. Liposukcja jest drugą najczęstszą chirurgiczną procedurą w USA, ustępuje jedynie o 4% najpopularniejszej procedurze ( operacji powiększenia biustu ). Jest również jedną z pięciu najczęstszych w Wielkiej Brytanii. Według danych American Society for Aesthetic Plastic Surgery ( Amerykańskiego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej ) w roku 2008 przeprowadzono 341 144 zabiegów liposukcji.

Tradycyjna liposukcja posiada jednakże kilka wad. Te wady to:

Lipoliza laserowa jest fascynującą procedurą, która zapewnia:

Dlatego lipoliza laserowa ma ogromną przewagę nad tradycyjną liposukcją. Przy zastosowaniu lipolizy laserowej zwiększa się ilość usuniętej tkanki tłuszczowej: poprzez upłynnienie tkanki tłuszczowej większa jej objętość może zostać usunięta w łatwiejszy sposób. Procedura lipolizy laserowej wiąże się z mniejszym urazem, ponieważ ze względu n niewielki rozmiar kaniuli oraz wywołujące lipolizę działanie światła, mechaniczne uszkodzenie struktur skór przez kaniulę jest minimalne. Wynikiem tego jest szybszy powrót do zdrowia oraz zmniejszenie wylewów krwawych. Trzecia zaleta lipolizy laserowej jest koagulacja małych naczyń krwionośnych za pomocą światła lasera, dzięki czemu utrata krwi w czasie zabiegu jest znacznie mniejsza. Czwartym pozytywnym aspektem jest zwiększenie napięcia skóry. Ta właściwość czyni lipolizę laserową szczególnie korzystną w przypadkach otyłości miejscowej lub miejscowej wiotkości skóry po liposukcji. Skóra zwiększa swoje napięcie przez pewien okres czasu, który może wynosić do 8 miesięcy; napięcie skóry staje się coraz bardziej widoczne z powodu ponownego rozwoju kolagenu. Lipoliza laserowa jest minimalnie inwazyjną procedurą chirurgiczną. Jest przeprowadzana poprzez niewielkie nacięcia na skórze, które nie wymagają zakładania szwów, pozwalają na drenaż, zapobiegają zakażeniom oraz goją się w ciągu tygodnia od zabiegu.

Jak wygląda zabieg

Zabieg polega na użyciu lasera, którego światłowód (średnica 0,3 mm), przez niewielkie nacięcie (najczęściej w miejscach załamań skóry, tak aby ukryć późniejszą maleńką bliznę) jest wprowadzany do tkanki tłuszczowej. Promieniowanie emitowane przez laser w bezkrwawy sposób rozbija błony komórek tłuszczowych doprowadzając do uwolnienia ich zawartości (trójglicerydy). W ten sposób komórki tłuszczowe zamieniane są w emulsję, która w ciągu kilku kolejnych dni jest wchłaniana i wydalana przez organizm na drodze normalnych procesów metabolicznych. Impulsy laserowe obkurczają włókna kolagenowe, co dodatkowo napina skórę i tkankę podskórną po zabiegu. W przypadku gdy zabieg dotyczy bardziej rozległych obszarów wykorzystuje się również niskociśnieniowe odessanie nadmiaru emulsji. Zabieg lipolizy laserowej jest wykonywany w większości przypadków w znieczuleniu miejscowym, co czyni go znacznie bezpieczniejszym, a także umożliwia błyskawiczną rekonwalescencję po zabiegu.

Zalety lipolizy laserowej

Efekty po zabiegu lipolizy laserowej

Kontury ciała poprawiają się dzień po dniu, sylwetka staje się szczuplejsza, harmonijna, skóra bardziej jędrna i napięta. Ostateczne rezultaty są trwałe i widoczne po 1-2 miesiącach. Raz rozbite komórki tłuszczowe nie mają zdolności ponownego namnożenia się. Ubrania lepiej leżą na figurze – można zrzucić nawet 2-3 rozmiary. Jeżeli osoba ponownie przytyje, to tłuszcz ulokuje się w innych partiach ciała, a nie w tych trudnych i opornych, z których został usunięty.

Po zabiegu

Opuchlizna znika stopniowo w ciągu kilku tygodni (w zależności od wielkości obszaru), a siniaki z reguły w ciągu 2 tygodni. Dzięki znieczuleniu nasiękowemu podrażnienia i dolegliwości są na tyle niewielkie, że najczęściej mogą je uśmierzyć łagodne środki przeciwbólowe. Dzień po zabiegu pacjenci powinni zacząć się ruszać, co poprawi ich samopoczucie. Powrót do pracy i normalnych aktywności życiowych jest możliwy już po 2 – 4 dniach. Po tygodniu można wykonywać lekkie ćwiczenia fizyczne, ale do 2 tygodni należy się powstrzymać od większego wysiłku.

Obszary wykonywania zabiegu

Dla kogo jest zabieg lipolizy laserowej?

Zabiegowi może poddać się praktycznie każdy. Lipoliza laserowa jest dla osób w dobrym stanie zdrowia z miejscowo nagromadzoną, nierówną tkanką tłuszczową najlepiej niepalące z prawidłową masą ciała (niewielkie odchylenia dopuszczalne- ale nie więcej niż 25% ich wagi idealnej, duża nadwaga wykluczona) o realistycznych oczekiwaniach wiek dowolny.

Przed zabiegiem lipolizy laserowej

Konieczne jest wykonanie badania krwi i moczu, zalecane przyjmowanie witaminy C przez kilka dni. Nie wolno pić ani jeść na 6 godzin przed zabiegiem.

Czy zabieg lipolizy laserowej jest bezpieczny ?

Zabiegli lipolizy laserowej zostały zatwierdzone w Stanach Zjednoczonych przez FDA (US Food and Drug Administartion) w listopadzie 2006r. jako zabiegi bezpieczne i nie powodujące zagrażających życiu komplikacji. Od tego czasu na całym świecie wykonano tysiące zabiegów lipolizy z użyciem lasera. Zabieg jest uważany za jedną z bezpieczniejszych procedur w chirurgii estetycznej.

Lipoliza laserowa jest bezpieczniejsza niż tradycyjna liposukcja, ponieważ może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym, a dzięki użyciu lasera inwazyjność zabiegu i krwawienie pozabiegowe są zredukowane do minimum. W tej chwili jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się metod redukcji tkanki tłuszczowej na świecie.

Jak szybko można powrócić do normalnej aktywności po zabiegu lipolizy laserowej ?

Przy tradycyjnej liposukcji zwykle potrzeba tygodni, a nawet miesięcy do powrotu do normalnej aktywności. Zabieg laserowej lipolizy drastycznie skraca okres rekonwalescencji. Już po 1-2 dniach większość pacjentów wraca do codziennych zajęć. Zastosowanie znieczulenia miejscowego wyklucza objawy niepożądane typowe dla zabiegów w znieczuleniu ogólnym, takie jak nudności czy złe samopoczucie.

Jak długo trwa zabieg laserowej lipolizy ?

Typowy zabieg w jednej okolicy trwa od 1 do 2 godzin.

Ile muszę mięć zabiegów, żeby uzyskać zakładany efekt ?

W większości przypadków wystarczy jeden zabieg lipolizy laserowej. Jeśli w szczególnych obszarach oczekujesz dalszej poprawy, można wykonać zabieg uzupełniający.

Przeciwwskazania do zabiegu

Dlaczego lipolizę laserową wykonujemy Laserem Nd:YAG oraz Er:YAG FOTONA SPECTRO SP?

Lasery Fotona neodymowo – jagowe Nd:YAG oraz Er:YAG – są nowoczesnymi urządzeniami umożliwiającymi przeprowadzenie szeregu procedur z dziedziny chirurgii, dermatologii oraz medycyny estetycznej. Spektrum zastosowań jest bardzo szerokie, począwszy od epilacji laserowej, poprzez leczenie trądziku, fotoodmładzanie, skończywszy na leczeniu nowotworów skóry, usuwaniu żylaków czy procedur lipolizy laserowej. Laser Spectro SP osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Ten laser jest idealnym narzędziem do szybkiej, zimnej ablacji.

Średnia moc w trybie quasi ciągłego impulsu wynosi 30 WAT. Konkurencja nawet nie zbliża się do tego wyniku. Dzięki temu zabiegi wykonywane są o wiele szybsze i skuteczniejsze. W rękach lekarza ten laser jest narzędziem niemal doskonałym.

Efektywna lipoliza laserowa dla wszystkich rodzajów skóry:

Laser Nd:YAG Fotony o długich impulsach charakteryzuje się homogeniczną penetracją i niską absorpcją przez chromofory tkanki. Te dwie zalety pozwalają laserowi Nd:YAG sięgać do głębszych struktur bez uszkadzania naskórka, bez względu na typ skóry. Dzięki impulsowemu trybowi działania lasera Nd:YAG ( QCW ) posiada on znacząco większą zdolność koagulowania naczyń krwionośnych w porównaniu z laserami diodowymi działającymi w trybie fali ciągłej ( CW ).

Innowacyjność lasera Nd:YAG oraz Er:YAG Fotona Spectro SP:

Laser ten został wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań takich jak EFC ( kontrola zwrotna impulsu ) – jest to system zapewniający niedostępny dotychczas stopień kontroli nad energią impulsu promienia lasera. Dzięki każdorazowej kalibracji urządzenia laser dostarcza zawsze wiązkę o ściśle zdefiniowanych parametrach, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo i efektywność zabiegu. Kolejną z innowacyjnych w laserach Fotona Spectro SP jest system VSP ( zmienny kwadratowy impuls – rozwiązanie chronione patentem ) pozwalający na generację impulsu o danych parametrach z pomijalnie krótkim czasem narastania oraz opadania energii impulsu. Dzięki temu zwiększa się efektywność wiązki lasera, równocześnie polepsza się skuteczność i szybkość leczenia w stosunku do innych urządzeń.

Laser Fotona Spectro SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanemu systemowi bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku.

Bezpieczeństwo systemu Fotona Spectro SP to:

Skuteczność systemu Fotona Spectro SP to:

Laser neodymowo – Jagowy o długości fali 1064 nm, to najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na rynku, dzięki temu może niszczyć naczynia o dużej średnicy głęboko schowane pod skórą. Jednocześnie, dzięki homogenicznej penetracji, ma on bardzo szerokie spektrum zastosowania oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek. Wysoka moc w trybie quasi ciągłego impulsu wynosi 30 Wat. Konkurencja nawet nie zbliża Siudo tego wyniku. Dzięki temu zabiegi wykonywane systemem Fotona Spectro SP są o wiele szybsze i skuteczniejsze. Z tym systemem laserowym można spełnić wszelakie potrzeby pacjentów, osiągając świetne rezultaty kliniczne oraz niespotykaną łagodność.

Cena zabiegu
Od 1500zł