Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

LECZENIE WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI

Jest to sytuacja, gdy boczne części paznokcia palucha stopy podwijają się pod otaczającą go skórę ( tak zwany wał paznokciowy ) i rosnąc wbijają się w nią, co wywołuje ból i stan zapalny wału paznokciowego. Paznokieć może wrastać tylko po jednej stronie albo po obu stronach palca równocześnie. Wrastający paznokieć jest schorzeniem zazwyczaj dotyczącym palucha. Problem wrastających paznokci dotyczy ludzi w każdym wieku niezależnie od płci, choć stosunkowo częściej spotyka się go u osób młodych.

Objawy i dolegliwości wrastających paznokci:

Przyczyny wrastania paznokci:

Trzeba jednak podkreślić, że wiele osób, mimo że przestrzega wszelkich zaleceń dotyczących higieny stóp, cierpi z powodu wrastających paznokci, co może świadczyć o ich szczególnej predyspozycji do tej choroby.

Sposoby zapobiegania:

Możliwe powikłania:

Zalecenia ogólne:

Leczenie farmakologiczne:

Leczenie operacyjne:

W naszym centrum stosujemy metodę postępowania tak zwanego klinowego wycięcia paznokcia. Zabieg polega na wycięciu wąskiego paska obejmującego wrastającą część paznokcia wraz z przyległym wałem paznokciowym w miejscu wrastania. Prawidłowo wykonany zabieg resekcyjny obejmuje część płytki paznokciowej, jej łożysko, macierz oraz wał paznokciowy. Powstały ubytek skóry i paznokcia pozostawia się nie zeszyty. Gojąc się, paznokieć zwykle odzyskuje swój prawidłowy kształt i nie ma tendencji już do wrastania. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny.