Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW (EVLT)

LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW (EVLT)- wewnątrzżylna terapia laserowa

Laserowe operacje żylaków metodą EVLT ( ang. EVLT – Endo Venous Laser Treatment )- wewnątrzżylna terapia laserowa - zastępują klasyczny zabieg chirurgiczny (stripping). Zastosowano go po raz pierwszy w USA w 2002 roku po akceptacji przez FDA. Z uwagi na małą inwazyjność zabiegu, wysoką skuteczność i duży komfort pacjenta podczas i po operacji, metoda ta stała się najbardziej popularną formą małoinwazyjnego operowania żylaków. Laserowemu usuwaniu żylaków może poddać się każdy pacjent, u którego występuje stwierdzona niewydolność żyły odpiszczelowej i/lub odstrzałkowej. Sam zabieg trwa około godziny i jest bezbolesny. Dzięki odpowiednio dobranej mocy lasera możliwe jest zamknięcie światła dużej żyły bez wykonywania zbędnych nacięć na skórze, co jest niemożliwe do uzyskania metodami tradycyjnymi. Zabieg w naszym centrum leczenia żylaków wykonywany jest na laserze endowaskularnym firmyFotona Spectro SP o długości fali świetlnej 1064nm. Jest to najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na światowych rynkach, dzięki czemu może niszczyć naczynia o dużej średnicy głęboko schowane pod skórą. Jednocześnie, dzięki homogenicznej penetracji, ma on bardzo szerokie spectrum zastosowania oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek. Laser Fotona Spectro SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanym systemem bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku.


Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków metodą EVLT?

Zalety tej metody:

Biorąc pod uwagę zalety tej metody, przewiduje się, że za kilka lat stanie się ona podstawowym sposobem leczenia niewydolności żył powierzchownych.

Jak wygląda zabieg laserowej operacji żylaków metodą EVLT?

Ta nowoczesna metoda leczenia endowaskularnego pozwala na zamknięcie światła dużej żyły bez wykonywania nacięć na skórze, co jest niemożliwe do uzyskania metodami tradycyjnymi. Istota tej metody polega na wprowadzeniu do światła niewydolnej żyły cewnika, którego końcówka emituje światło lasera. Wyzwolona w ułamku sekundy energia powoduje szybkie obkurczanie i zamknięcie niewydolnej żyły. Nie jest konieczne usuwanie tej żyły jak to się dzieje w tradycyjnych metodach operacyjnych. Bezpośrednio po zabiegu chory może wstać i chodzić – nie ma potrzeby leczenia czy hospitalizacji.

Pacjenci obawiający się dużych operacji w warunkach szpitalnych, a także ci z zawansowanym procesem choroby, w szybki sposób, bez dolegliwości bólowych, bez hospitalizacji i długiej rekonwalescencji mogą poddać się temu leczeniu.

Zalecenia przed zabiegiem:

Zalecenia po zabiegu:

Ważne:

Zabieg laserowego usunięcia żylaków jest procedurą mniej inwazyjną niż zabieg tradycyjny, ale należy pamiętać, że jest to procedura chirurgiczna i nie jest pozbawiona sporadycznych komplikacji, które zazwyczaj są niewielkie i przemijające. Jeśli któryś z objawów wystąpi należy bezwłocznie skontaktować się z naszym centrum:

  • silny ból nie mijający po zalecanych lekach przeciwbólowych
  • obrzęk kończyny
  • gorączka bez oczywistych przyczyn

Sukces operacji zależy w znacznej mierze od przestrzegania zaleceń pozabiegowych. Osoby o większej wrażliwości na ból nie powinny przekraczać zalecanych dawek leków przeciwbólowych.

Efekty zabiegu:

Przeciwskazania:

Wymagane badania przed zabiegiem:

Dlaczego wykonujemy zabiegi wewnątrzżylne na Laserze endowaskularnym FOTONA SPECTRO SP ?

Lasery Fotona neodymowo – jagowe Nd:YAG oraz Er:YAG – są nowoczesnymi urządzeniami umożliwiającymi przeprowadzenie szeregu procedur z dziedziny chirurgii, dermatologii oraz medycyny estetycznej. Spektrum zastosowań jest bardzo szerokie, począwszy od epilacji laserowej, poprzez leczenie trądziku, fotoodmładzanie, skończywszy na leczeniu nowotworów skóry, usuwaniu żylaków czy procedur lipolizy laserowej. Laser Spectro SP osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Ten laser jest idealnym narzędziem do szybkiej, zimnej ablacji.

Innowacyjność lasera endowaskularnego Fotona Spectro SP

Laser ten został wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań takich jak EFC (kontrola zwrotnaimpulsu) – jest to system zapewniający niedostępny dotychczas stopień kontroli nad energią impulsu promienia lasera. Dzięki każdorazowej kalibracji urządzenia laser dostarcza zawsze wiązkę o ściśle zdefiniowanych parametrach, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo i efektywność zabiegu. Kolejną z innowacyjnych w laserach Fotona Spectro SP jest system VSP (zmienny kwadratowy impuls – rozwiązanie chronione patentem) pozwalający na generację impulsu o danych parametrach z pomijalnie krótkim czasem narastania oraz opadania energii impulsu. Dzięki temu zwiększa się efektywność wiązki lasera, równocześnie polepsza się skuteczność i szybkość leczenia w stosunku do innych urządzeń.

Laser Fotona Spectro SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanemu systemowi bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku.

Bezpieczeństwo systemu Fotona Spectro SP to:

Skuteczność systemu Fotona Spectro SP to:

Laser neodymowo – jagowy o długości fali 1064 nm, to najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na rynku, dzięki temu może niszczyć naczynia o dużej średnicy głęboko schowane pod skórą. Jednocześnie, dzięki homogenicznej penetracji, ma on bardzo szerokie spektrum zastosowania oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek. Wysoka moc w trybie quasi ciągłego impulsu wynosi 30 Wat. Konkurencja nawet nie zbliża się do tego wyniku. Dzięki temu zabiegi wykonywane systemem Fotona Spectro SP są o wiele szybsze i skuteczniejsze. Z tym systemem laserowym można spełnić wszelakie potrzeby pacjentów, osiągając świetne rezultaty kliniczne oraz niespotykaną łagodność.

Cena zabiegu
Od 3500zł