Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

JONOFOREZA

To zabieg, którego celem jest wprowadzenie kosmetycznych związków aktywnych lub leków do tkanek przy użyciu prądu stałego. Prąd działa również bezpośrednio na tkanki i powoduje, że skóra jest lepiej ukrwiona, dotleniona i odżywiona. Substancje kosmetyczne wprowadzane w głąb skóry pozwalają na leczenie zmian naczyniowych, trądzika i blizn.

DLA KOGO JEST TEN ZABIEG?

Jonoforeza polecana jest dla skór z trądzikiem pospolitym lub różowatym, rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, stanami zapalnymi, przebarwieniami, bliznami oraz dla skór wiotkich i wrażliwych.

WSKAZANIA:

NA CZYM POLEGA JONOFOREZA?

Do zabiegu wykorzystuje się aparat generujący prąd stały oraz dwie elektrody (czynną i bierną).Na powierzchnię zabiegową nakłada się wilgotny podkład nasączony odpowiednią substancją kosmetyczną lub leczniczą, którą dobiera się w zależności od potrzeb i problemów skóry pacjenta. Substancje wprowadzane są w postaci jonów, które pod wpływem działania pola elektrycznego przemieszczają się co z kolei umożliwia wprowadzenie składników aktywnych w głąb tkanek. Duże znaczenie ma także działanie samego prądu, ponieważ powoduje on wytworzenie dużej ilości ciepła w tkankach, które poprawia krążenie, zapewnia lepsze odżywienie skóry oraz działa przeciwzapalnie. Pacjent podczas zabiegu może odczuwać mrowienie i delikatne igiełki.

CZĘSTOTLIWOŚĆ

Jonoforezę zaleca się wykonywać w serii 10-15 zabiegów 2-3 razy w tygodniu.

EFEKTY

PRZECIWWSKAZANIA:

Cena zabiegu
60zł