Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

NOWOŚĆ usuwanie hemoroidów laserem

Hemoroidy, czyli żylaki odbytu, to dolegliwość często dokuczająca ludziom – określana jest nawet chorobą cywilizacyjną. W Stanach Zjednoczonych cierpi na nią 1/3 ludności, czyli około 75 mln obywateli, natomiast w Polsce schorzenie dotyka prawie połowę społeczeństwa. Cierpią na nie kobiety i mężczyźni, ludzie w każdym wieku. Schorzenie to dotyka także osoby prowadzące siedzący tryb życia np. zawodowi kierowcy. Do czynników sprzyjających powstawaniu choroby hemoroidalnej zalicza się nadmierną otyłość, siedzący tryb życia, przewlekłe zaparcia i ciążę ( szczególnie poród siłami natury) oraz nadużywanie alkoholu i kawy oraz zła dieta.

Hemoroidy czyli żylaki odbytu

Hemoroidy - inaczej żylaki odbytu lub guzki krwawnicze . Termin ten pochodzi z greki i oznacza nic innego jak „krwawienie”. Hemoroidy są to uwypuklenia błony śluzowej w kanale odbytu, wypełnione splotami naczyń krwionośnych. Zadaniem tego splotu jest uszczelnienie odbytnicy razem z wewnętrznym i zewnętrznym zwieraczem odbytu. Splot ten jest zlokalizowany 2-3 cm powyżej górnej części kanału odbytu i normalnie nie można go wyczuć palcem podczas badania. Na skutek złego trybu życia lub przebytych chorób zachodzą w nich zmiany chorobowe. W efekcie guzki tracą zawieszenie i zaczynają się zsuwać. Objawami tego schorzenia są krwawienia z odbytu, ból, pieczenie, świąd w okolicy odbytu oraz dyskomfort. W pierwszych stadiach chorobowych guzki nie są widoczne na zewnątrz. Na tym etapie odczuwa się niewielki dyskomfort, swędzenie w okolicy odbytu. Może też wystąpić krwawienie.
Następne etapy objawiają się znacznie bardziej dokuczliwym swędzeniem i pieczeniem, hemoroidy wypadają podczas parcia, ale cofają się samoistnie.
Kolejnymi etapami jest silny świąd i krwawienie, guzki wysuwają się poza odbyt i nie cofają się - ulegają niedokrwieniu i zakrzepicy.
Wyróżnia się cztery stadia zaawansowania choroby (I-IV), które często determinują sposób leczenia. W początkowej fazie choroby najczęściej pacjenci jeszcze przed wizytą u lekarza stosują różnego rodzaju preparaty miejscowe w postaci czopków i maści, które działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo zmniejszając niepokojące objawy, jednak nie likwidują choroby, która rozwija się nadal.


Jak leczymy hemoroidy?

Współcześnie istnieje kilka metod leczenia hemoroidów, począwszy od klasycznego chirurgicznego usunięcia guzków, a skończywszy na małoinwazyjnych technikach zabiegowych. Jedną z podstawowych metod leczenie w stadiach zaawansowanych jest metoda operacyjna, która jest często bardzo bolesne w przebiegu po zabiegu, wyklucza z codziennych obowiązków na kilka tygodni. Do metod małoinwazyjnych należy zaliczyć: obliterację poprzez wstrzykiwanie do guzków substancji sklerotyzujących, krioterapię (zamrażanie), koagulację diatermią, gumowe opaski (operacja Barrona), oraz fotokoagulacja laserowa. Ta ostatnia jest jedną z najnowocześniejszych metod leczenia żylaków odbytu, polegającą na naświetlaniu zmienionych chorobowo guzków krwawniczych za pomocą wprowadzonego do ich wnętrza światłowodu zasilanego światłem lasera Nd:YAG, który służy do wywołania fotokoagulacji u podstawy hemoroidu i spowodowania tym sposobem jego martwicy.

Laserowe usuwanie żylaków odbytu laserem Nd:YAG neodymowo – jagowym

Ten nowatorski zabieg laserowego leczenia hemoroidów w naszym centrum wykonujemy laserem Nd: YAG neodymowo – jagowym firmy Fotona Spectro SP o długości fali świetlnej 1064nm . Jest to najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na światowych rynkach, dzięki czemu może niszczyć naczynia o dużej średnicy głęboko schowane pod skórą. Jednocześnie, dzięki homogenicznej penetracji, ma on bardzo szerokie spectrum zastosowania oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek. Raporty kliniczne potwierdzają: a) długość fali lasera Nd:YAG związana z wytworzeniem największej objętości termicznej w tkance podskórnej i niewielkim prawdopodobieństwem wywołania uszkodzeń w sąsiadującej skórze właściwej; b) dzięki impulsowemu trybowi działania lasera Nd:YAG ( QCW ) posiada znacząco większą zdolność koagulowania naczyń krwionośnych w porównaniu z laserami diodowymi działającymi w trybie fali ciągłej ( CW ). Zatem Laser Fotona Spectro SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku.

Jak wyglada zabieg laserowego usuwania żylaków odbytu laserem Fotona?

Zabieg laserowego leczenia żylaków odbytu polega na wywołaniu fotokoagulacji u podstawy hemoroidu i spowodowana jest tym sposobem martwica.

Jak długo trwa zabieg laserowego usuwania żylaków odbytu?

Zabieg trwa bardzo krótko ok. 30 minut i jest procedurą całkowicie bezbolesną. Przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent od razu może wrócić do domu do swoich codziennych zajeć. Po około tygodnia guzki krwawnicze powinny całkowicie zniknąć.

Zalety laserowego usuwania żylaków odbytu:

Przeciwwskazania do laseroterapii:

Dlaczego Laserowe leczenie żylaków odbytu wykonujemy Laserem Nd:YAG oraz Er:YAG FOTONA SPECTRO SP?

Lasery Fotona neodymowo – jagowe Nd:YAG oraz Er:YAG – są nowoczesnymi urządzeniami umożliwiającymi przeprowadzenie szeregu procedur z dziedziny chirurgii, dermatologii oraz medycyny estetycznej. Spektrum zastosowań jest bardzo szerokie, począwszy od epilacji laserowej, poprzez leczenie trądziku, fotoodmładzanie, skończywszy na leczeniu nowotworów skóry, usuwaniu żylaków czy procedur lipolizy laserowej. Laser Spectro SP osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Ten laser jest idealnym narzędziem do szybkiej, zimnej ablacji.

Średnia moc w trybie quasi ciągłego impulsu wynosi 30 WAT. Konkurencja nawet nie zbliża się do tego wyniku. Dzięki temu zabiegi wykonywane są o wiele szybsze i skuteczniejsze. W rękach lekarza ten laser jest narzędziem niemal doskonałym.

Efektywna leczenie żylaków odbytu laserem Fotona:

Laser Nd:YAG Fotony o długich impulsach charakteryzuje się homogeniczną penetracją i niską absorpcją przez chromofory tkanki. Te dwie zalety pozwalają laserowi Nd:YAG sięgać do głębszych struktur bez uszkadzania naskórka, bez względu na typ skóry. Dzięki impulsowemu trybowi działania lasera Nd:YAG ( QCW ) posiada on znacząco większą zdolność koagulowania naczyń krwionośnych w porównaniu z laserami diodowymi działającymi w trybie fali ciągłej ( CW ).

Innowacyjność lasera Nd:YAG oraz Er:YAG Fotona Spectro SP

Laser ten został wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań takich jak EFC ( kontrola zwrotna impulsu ) – jest to system zapewniający niedostępny dotychczas stopień kontroli nad energią impulsu promienia lasera. Dzięki każdorazowej kalibracji urządzenia laser dostarcza zawsze wiązkę o ściśle zdefiniowanych parametrach, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo i efektywność zabiegu. Kolejną z innowacyjnych w laserach Fotona Spectro SP jest system VSP ( zmienny kwadratowy impuls – rozwiązanie chronione patentem ) pozwalający na generację impulsu o danych parametrach z pomijalnie krótkim czasem narastania oraz opadania energii impulsu. Dzięki temu zwiększa się efektywność wiązki lasera, równocześnie polepsza się skuteczność i szybkość leczenia w stosunku do innych urządzeń.

Laser Fotona Spectro SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanemu systemowi bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku.

Bezpieczeństwo systemu Fotona Spectro SP to:


Dzięki temu systemowi unikamy spadku mocy lasera podczas zabiegu, co mogłoby prowadzić do osiągnięcia słabszych, bądź niepełnych efektów. Nie musimy się również obawiać skoków energii, które mogą powodować uszkodzenia tkanek.


W odróżnieniu od innych systemów, gdzie następuje nagły skok energii, a później powolny spadek, w systemie Fotona Spectro SP rozkład energii impulsu jest równy. Zabezpiecza to nas przed przegrzaniem i poparzeniem tkanek. Przy tym radykalnie poprawia się efektywność i bezpieczeństwo zabiegów

Skuteczność systemu Fotona Spectro SP to:

Laser neodymowo – Jagowy o długości fali 1064 nm, to najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na rynku, dzięki temu może niszczyć naczynia o dużej średnicy głęboko schowane pod skórą. Jednocześnie, dzięki homogenicznej penetracji, ma on bardzo szerokie spektrum zastosowania oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek. Wysoka moc w trybie quasi ciągłego impulsu wynosi 30 Wat. Konkurencja nawet nie zbliża Siudo tego wyniku. Dzięki temu zabiegi wykonywane systemem Fotona Spectro SP są o wiele szybsze i skuteczniejsze. Z tym systemem laserowym można spełnić wszelakie potrzeby pacjentów, osiągając świetne rezultaty kliniczne oraz niespotykaną łagodność.

Cena zabiegu
Od 1200zł