Centrum Leczenia ŻylakówCentrum Medycyny Estetycznej i LaseroterapiiCentrum Liposukcji i Modelowania Sylwetki

DEPILACJA LASEROWA ( USUWANIE ZBĘDNEGO OWŁOSIENIA )

Nadmierne owłosienie ciała jest przyczyną wielu kompleksów i frustracji. Usuwanie owłosienia metodami takimi jak golenie, depilacja mechaniczna czy depilacja woskiem daje krótkotrwałe efekty, a długoterminowo jest też kosztowne. W sposób trwały i bezbolesny w naszym centrum można usunąć niechciane owłosienie.

Co zyskujesz decydując się na laserową depilację?

Laser neodymowo-yagowy zapewni Ci najbezpieczniejszą całkowicie bezbolesną i permanentną depilację każdego koloru i rodzaju owłosienia. Likwiduje on równie dobrze włosy ciemne jak i jasne przy każdym kolorze skóry. Wyjątek stanowią siwe włosy ( bez pigmentu ), gdyż biały kolor odbija światło. Nie należy usuwać również meszku włosowego, ponieważ stanowi on fizjologiczną barierę ochronną skóry. Zasada działania lasera Nd:YAG oparta jest zarówno na wybiórczej, jak i jednorodnej fototermolizie, zatem łączy najlepsze cechy płynące z obu tych metod. Wiązka emitowana przez ten laser ma zdolność penetracji osiągającą nawet najgłębsze mieszki włosowe bez powodowania uszkodzenia skóry. Zastosowana długość fali lasera przede wszystkim działa na hemoglobinę, niszcząc naczynia krwionośne odżywiające mieszki włosowe. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie usunąć nie tylko ciemne ale również jasne włosy. Włosy po zabiegu robią się słabsze, po czym obumierają i po 2 do 3 tygodniach wypadają. Podstawowym celem lasera Nd - Yag nie jest melanina (jak w większości dotychczasowych laserów stosowanych do depilacji), lecz brodawka skórna, sformowana z maleńkich naczyń włosowatych, otaczających mieszek włosowy. Światło lasera dociera do brodawki i niszczy naczynka odżywiające cebulkę (mieszek) włosa. Nie odżywiany mieszek obumiera - a jeśli nie ma mieszka, nie ma też włosa. Laser nie narusza innych naczyń krwionośnych. Bardzo istotną sprawą jest też długość fali lasera Nd-Yag, która wynosi 1064 nanometry (najdłuższa z dotąd stosowanych i wystarczająca, aby penetrować skórę na głębokości od 5 do 6 mm, czyli tej, na której znajdują się cebulki włosów). Laser atakuje i niszczy jedynie włosy w fazie wzrostu (anagenu), gdyż tylko wtedy mieszek jest tak bogato unaczyniony (i tylko wtedy melanocyty produkują melaninę).

Dlaczego warto wybrać depilację laserową? Golenie, woskowanie czy depilacja chemiczna stosowane powszechnie przynoszą efekty zadowalające, lecz krótkotrwałe. Wykonywane w profesjonalnych gabinetach elektroliza i termoliza (elektrokolagulacja) są bolesne i wymagają wielokrotnych zabiegów, mogą także prowadzić do bliznowacenia skóry. Po tych zabiegach włosy nadal odrastają, nawet do ok. 50%. Laser daje Ci możliwość szybkiego, a co najważniejsze – trwałego i bezpiecznego usunięcia niechcianych włosków na kilka lat!

Zabiegi wykonuje się średnio co 4 – 6 tyg. Aby uzyskać efekt permanentnego usunięcia włosów należy wykonać minimum 6 zabiegów.

Dlatego też w naszym centrumużywamy lasera Nd: YAG lasera neodymowo – jagowego firmy Fotona Spectro SP o długości fali świetlnej 1064nm. Jest to najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na światowych rynkach, dzięki czemu może niszczyć naczynia o dużej średnicy głęboko schowane pod skórą. Jednocześnie, dzięki homogenicznej penetracji, ma on bardzo szerokie spectrum zastosowania oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek. Laser Fotona Spectro SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku.

Mechanizm działania światła lasera na mieszek włosowy i włos

Trwała depilacja laserowa opiera się na działaniu lasera najnowszej generacji. Długość fali emitowanej przez laser wynosi 1064 nm i przenika do 5-6 mm w głąb skóry. Działa więc tylko powierzchniowo, nie wpływając na funkcje organizmu. Laser emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę. Nie powoduje uszkodzenia skóry!

Laser Nd – Yag - urządzenie będące źródłem światła o różnej mocy - charakteryzuje się monochromatycznością (stałą długością fali), jednokierunkowością (nie rozprasza się), selektywnością działania światła laserowego (każda długość wiązki światła "czyta" inne komórki skóry). W przypadku lasera Nd -Yag ośrodkiem aktywnym dla źródła światła jest NEODYMIO - YAG - diament syntetyczny.

Włosy nie rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (są to włosy widoczne na skórze) i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie "uśpienia", która ma różny okres trwania. Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa, dlatego też zabiegi muszą być powtarzane minimum 4-6 razy, aby usunąć większość owłosienia. Pierwszy zabieg poprzedzony jest oceną stanu skóry przez lekarza.

Trzy fazy wzrost włosa

Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, każdy włos przechodzi przez trzy fazy wzrostu włosa:

Aby zabieg się udał, konieczna jest obecność łodygi włosa w mieszku. W przypadku, gdy stosowane były inne metody epilacji, tj. takie, które usuwają łodygę z mieszka (wosk, epilacja chemiczna), należy odczekać min. 4 tygodnie po zastosowaniu ostatniej z nich, aby wyrosły kolejne włosy.

Nadmierne owłosienie to:

Hipertichosis

Jest to nadmierne owłosienie dotyczące wszystkich obszarów ciała, polegające na przekształceniu włosów mieszkowych – cienkich i jasnych, we włosy terminalne – ciemne i grube. Wpływ na taki proces może mieć wiele czynników, między innymi:

Hirsutyzm

Jest to owłosienie typu męskiego u kobiet i dzieci. Wiąże się z podwyższonym poziomem androgenów (hormony płciowe znajdujące się w dużym stężeniu u mężczyzn, w małych stężeniach u kobiet) lub nadmierną wrażliwością receptorów na ich działanie. Podwyższony poziom androgenów występuje w wielu schorzeniach endokrynologicznych, może być także efektem stosowania pewnych leków.

Przy usuwaniu problemu nadmiernego owłosienia typu hirsutyzm bardzo ważna jest właściwa diagnoza i terapia, często prowadzona przez lekarzy różnych specjalizacji.

Kiedy stosuje się zabiegi depilacji?

Depilacja laserowa - efekty

Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) - są to włosy widoczne na skórze. Jedynie włosy w fazie wzrostu ulegają zniszczeniu pod wpływem światła lasera. Pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (telogen), która ma różny czas trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie następuje faza wzrostu (anagen), w którym można znowu aktywnie zniszczyć włos stosując laser. Dlatego zabiegi depilacji laserowej muszą być powtórzone (ok. 4-6 razy), aby usunąć prawie wszystkie włosy. Przy pierwszym zabiegu laserem Fotona zostaje usunięte około 20%-30% włosów, a po całej serii zabiegów do 90%. Pozostałe włosy są zdecydowanie jaśniejsze, delikatniejsze i prawie niewidoczne i z reguły nie przeszkadzają pacjentom. Ze względu na przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp. lub w przypadku przyczyny hormonalnej nadmiernego owłosienia może zaistnieć konieczność przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania jeszcze lepszych wyników, a następnie powtarzania ich np. raz do roku.

Przeciwskazania do laseroterapii:

Zalecenia dla pacjenta przed zabiegiem depilacji laserowej:

Po zabiegu depilacji laserowej:

Zalecenia dla pacjenta po depilacji laserowej:

Dlaczego usuwamy owłosienie Laserem Nd:YAG oraz Er:YAG FOTONA SPECTRO SP?

Lasery Fotona neodymowo – jagowe Nd:YAG oraz Er:YAG – są nowoczesnymi urządzeniami umożliwiającymi przeprowadzenie szeregu procedur z dziedziny chirurgii, dermatologii oraz medycyny estetycznej. Spektrum zastosowań jest bardzo szerokie, począwszy od epilacji laserowej, poprzez leczenie trądziku, fotoodmładzanie, skończywszy na leczeniu nowotworów skóry, usuwaniu żylaków czy procedur lipolizy laserowej. Laser Spectro SP osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Ten laser jest idealnym narzędziem do szybkiej, zimnej ablacji.

Średnia moc w trybie quasi ciągłego impulsu wynosi 30 WAT. Konkurencja nawet nie zbliża się do tego wyniku. Dzięki temu zabiegi wykonywane są o wiele szybsze i skuteczniejsze. W rękach lekarza ten laser jest narzędziem niemal doskonałym.

Efektywne depilowanie wszystkich rodzajów skóry:

Laser Nd:YAG Fotony o długich impulsach charakteryzuje się homogeniczną penetracją i niską absorpcją przez chromofory tkanki. Te dwie zalety pozwalają laserowi Nd:YAG sięgać do głębszych struktur bez uszkadzania naskórka, bez względu na typ skóry.

Innowacyjność lasera Nd:YAG oraz Er:YAG Fotona Spectro SP

Laser ten został wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań takich jak EFC ( kontrola zwrotna impulsu ) – jest to system zapewniający niedostępny dotychczas stopień kontroli nad energią impulsu promienia lasera. Dzięki każdorazowej kalibracji urządzenia laser dostarcza zawsze wiązkę o ściśle zdefiniowanych parametrach, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo i efektywność zabiegu. Kolejną z innowacyjnych w laserach Fotona Spectro SP jest system VSP ( zmienny kwadratowy impuls – rozwiązanie chronione patentem ) pozwalający na generację impulsu o danych parametrach z pomijalnie krótkim czasem narastania oraz opadania energii impulsu. Dzięki temu zwiększa się efektywność wiązki lasera, równocześnie polepsza się skuteczność i szybkość leczenia w stosunku do innych urządzeń.

Laser Fotona Spectro SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanemu systemowi bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku.

Bezpieczeństwo systemu Fotona Spectro SP to:

Skuteczność systemu Fotona Spectro SP to:

Laser neodymowo – Jagowy o długości fali 1064 nm, to najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na rynku, dzięki temu może niszczyć naczynia o dużej średnicy głęboko schowane pod skórą. Jednocześnie, dzięki homogenicznej penetracji, ma on bardzo szerokie spektrum zastosowania oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek. Wysoka moc w trybie quasi ciągłego impulsu wynosi 30 Wat. Konkurencja nawet nie zbliża Siudo tego wyniku. Dzięki temu zabiegi wykonywane systemem Fotona Spectro SP są o wiele szybsze i skuteczniejsze. Z tym systemem laserowym można spełnić wszelakie potrzeby pacjentów, osiągając świetne rezultaty kliniczne oraz niespotykaną łagodność.

Cena zabiegu
Od 150zł